Як намалювати хамелеона.

Хамелеон - загадкова істота, що нагадує казкового дракона. Щоб намалювати цю ящірку, запасіться пастельними крейдою, аквареллю або акриловими фарбами - «портрет» хамелеона повинен бути багатобарвним.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - кисті різної товщини;
  • - акрилові фарби різних кольорів.
Інструкція
1
Перегляньте картинки і фотографії з зображенням хамелеона . У нього обтічна форма тіла, велика голова з опуклими очима, довгий хвіст, сильно звужується до кінця і закручується в кільце. Деякі види мають ефектний гребінь на спині. Ну і звичайно, головна відмітна риса хамелеона - унікальна здатність міняти забарвлення залежно від навколишнього середовища.
2
Найефектніше ящірка виглядає в профіль. Намалюйте хамелеона , застиглого на гілці дерева в оточенні листя і квітів. Запасіться гостро заточеними олівцями і набором акрилових фарб - вони чудово передадуть переходи кольору на тілі ящірки.
3
На аркуші паперу намітьте контури гілки і тіла ящірки. У центрі аркуша проведіть горизонтальну лінію, в її центрі зобразите подовжений овал. З одного кінця прірісуйте трикутник з широкою основою, заходящим на овал, з іншого проведіть лінію, що йде вниз і закручену в кільце. Силует хамелеона готовий.
4
Прорисуйте контури тіла і голови. Легкими штрихами олівця зобразите злегка вигнуту спину з натяком на гребінь. З'єднайте тулуб з головою. Загострите морду - вона повинна злегка нагадувати дзьоб. Проведіть лінію зімкнутої пащі і намалюйте великий круглий очей.
5
Зобразіть чіпкі лапи, якими хамелеон тримається за гілку. Хвіст ящірки може звисати в вигляді тугого кільця або обвивати гілку. Зітріть зайві лінії ластиком і беріться за розмальовку малюнка.
6
На пластиковій палітрі змішайте зелену і жовту фарби, злегка розбавте їх водою, щоб вийшов напівпрозорий тон. Широкою м'якою кистю нанесіть його на фон малюнка, акуратно обводячи контури гілки і хамелеона . В деяких місцях додайте більше зелені, імітуючи листя дерева. Просушіть фон - він повинен бути світлим, щоб силует ящірки чітко виділявся.
7
На кисть наберіть темно-зелену фарбу і нанесіть її на начерк ящірки великими мазками. Просушіть акрил. На палітрі змішайте коричневу і світло-зелену фарби і легкими штрихами пройдіться по темно-зеленому кольору, домагаючись ефекту просвічування тонів. Просушіть малюнок. Якщо колір здається вам недостатньо насиченим, прийом можна повторити.
8
Особливість акрилу в тому, що шари фарби лягають легкими шарами, не створюючи ефекту брудного плями. Поверх малюнка нанесіть легкі відблиски золотисто-жовтою фарбою, що імітує сонячні переливи. Тонким пензлем поставте дрібні штрихи і точки коричневого і червоного кольору.
9
Коричневої фарбою намалюйте гілку дерева. Фарбу накладайте мазками, що імітують фактуру кори. На тонку кисть наберіть трохи чорного або темно-коричневого акрилу і легкими штрихами окресліть контур хамелеона . Прорисуйте пащу, очі, лапи з пальцями, тримаються за гілку. Акуратно покладіть тіні на нижню частину тулуба і внутрішню сторону хвоста.