Як аналізувати рекламу.

Реклама вже довгий час є одним з найпоширеніших і затребуваних напрямів масових комунікацій. Різноманітність видів і рекламних носіїв спонукає власників компаній і маркетологів витрачати значні кошти на ці цілі. Проте однією з ключових завдань будь-якої рекламної кампанії є аналіз її ефективності.
Вам знадобиться
  • - економічні показники;
  • - персонал;
  • - телефон.
Інструкція
1
Оцініть економічні показники, характерні для теперішнього часу. Зафіксуйте рівень продажів, кількість клієнтів, рентабельність товарів і послуг. Ці дані потрібні вам для подальшого порівняльного аналізу. Бажано, щоб ви мали цифрами за тривалий період, наприклад, за рік. Враховуйте фактор сезонності, економічну ситуацію в країні, форс-мажорні та інші обставини, які опосередковано впливають на попит.
2
Проаналізуйте рекламу перед запуском. Для цього підійде поширений метод фокус-групи. Знайдіть 10-20 представників вашої цільової аудиторії, складіть детальний запитальник і проаналізуйте в найдрібніших деталях певний вид реклами. Оцініть її зрозумілість, колірну гамму, звуковий ряд, перші враження, плюси і недоліки. Після докладного вивчення ви зможете дещо змінити в матеріалі перед його безпосереднім запуском.
3
Після запуску рекламної кампанії зробіть повторний зріз економічних показників як у короткостроковому, так і в довгостроковому періоді. Наприклад, відразу після старту не варто вимірювати кількість продажів. Хорошим знаком в даному випадку буде сплеск дзвінків і інтерес з боку нових клієнтів. Обсяги продажів доцільно оцінювати в довгостроковому періоді, порівнюючи його з аналогічним за минулий рік.
4
Намагайтеся отримувати прямі відгуки ваших клієнтів. Наприклад, задавайте питання, звідки відвідувачі дізналися про вас. Так ви зможете оцінити ефективність того чи іншого рекламного носія.
5
Проведіть масштабне опитування (усно в жвавих місцях або по телефону). Ви можете дізнатися, чи змінилося у цільової аудиторії відношення до товару, чи знають вони його і саму рекламу. Якщо ваш слоган, ролик або банер були запам'ятовуються, більшість людей без праці відтворять його.