Як орендувати транспорт у організації.

Якщо у вашого підприємства немає власних транспортних засобів, утримання яких обходиться досить дорого, то ви можете орендувати транспорт у організації, яка спеціалізується на цьому. Цивільним Кодексом РФ визначено можливість оренди двох видів - з екіпажем і без нього (ст. 632 - 649 ГК РФ).
Інструкція
1
Укладаючи договір оренди транспортного засобу, обов'язково вкажіть в ньому дані, що дозволяють однозначно ідентифікувати цей транспортний засіб у разі виникнення будь-якого спору. У договорі також відобразіть, в якому стані було транспортний засіб на момент його передачі від орендодавця до орендаря.
2
Таким чином, в договорі має фігурувати марка та рік випуску автомобіля, номера кузова та двигуна, його державний реєстраційний номер. Щоб опис був точним, використовуйте дані технічного паспорта. Вкажіть в договорі цифри пробігу та технічний стан автомашини і перерахуйте документи, які повинні бути передані разом з нею: свідоцтво про реєстрацію, техпаспорт і талон техогляду. Крім того, в ньому ж встановіть розмір орендної плати, умови і період її виплати.
3
Визначаючи, який з двох видів оренди віддати перевагу, врахуйте, що в разі оренди з екіпажем, керування транспортним засобом, його технічна експлуатація, утримання, ремонт і страхування здійснюється орендодавцем. Крім того, в цьому випадку орендодавець оплачує послуги членів екіпажу, несе витрати з їх утримання і відповідальність за заподіяну шкоду. Коли транспорт орендується без екіпажу, перераховані витрати лягають на плечі орендаря. Але ці нюанси можуть бути враховані в договорі.
4
Якщо ви орендар, то облік транспортного засобу здійснюйте окремо від основних засобів і майна, що належать вашому підприємству, тобто за балансом. Це вимога викладена в п. 2 ст. 8 Федерального закону №129-ФЗ від 21.11.1996 р Для обліку використовуйте рахунок 001 «Орендовані основні засоби». Оцініть транспортний засіб в ту суму, яка вказана в договорі оренди.
5
Щоб взяти витрати на орендоване транспортний засіб і врахувати їх при оподаткуванні прибутку підприємства, вам необхідний пакет документів, в якому має бути: • договір оренди транспортного засобу; • акти приймання послуг, які були надані в рамках цього договору; • платіжні документи, що підтверджують витрати на експлуатацію автомашини; • заявки на експлуатацію автомобіля, що перебуває в оренді у підприємства; • наказ директора про закріплення орендованій автомашини; • дорожні листи, за якими обліковується регулярність використання транспортного засобу, час його експлуатації та маршрути пересування.