Як обшити гіпсокартоном дерев'яну стіну. Як обшити стіни гіпсокартоном без каркаса.

Використання гіпсокартону при обробці приміщення дозволяє вирівняти стіни, полегшивши проведення подальшого ремонту, поліпшити звукоізоляцію, замаскувати комунікації та зберегти тепло. Додаткова перевага даного матеріалу в тому, що кріпити його до стін може будь-яка людина, в тому числі і далекий від будівельних професій, потрібно лише обзавестися відповідним інструментом і знати основні принципи роботи з гіпсокартоном.
Вам знадобиться
  • - гіпсокартон;
  • - дерев'яні рейки;
  • - дюпеля і саморізи;
  • - дриль;
  • - ножівка;
  • - викрутка;
  • - шпаклівка;
  • - шпатель.
Інструкція
1
Перед як кріпити гіпсокартон до дерев'яної стіни, придбайте витратні матеріали. Листи тримаються на стіні на саморезах, вкручуються в дерев'яний або металевий каркас.
2
Якщо дерев'яна стіна ідеально рівна і не потребує вирівнювання, можна здійснити кріплення гіпсокартону безпосередньо до неї, але таке трапляється вкрай рідко. У більшості випадків добитися єдиній площині і чітких кутів можна лише за допомогою рейкового каркаса, товщина якого регулюється методом підкладання під планки додаткових шматочків рейки. При подібному способі монтажу площа приміщення незначно зменшується.
3
Закріпіть рейки товщиною 20-25 мм на стіні за допомогою дюпеля, відстань між якими не повинно перевищувати метр. Така товщина береться в тому випадку, коли гіпсокартон кріпиться без додаткової прошарку утеплювального і звукоізолюючого матеріалу між листами і стіною. При використанні такого матеріалу товщина рейок залежить від нього.
4
Опорні планки прикручуються горизонтально, перша відразу біля підлоги, друга під стелею. Кількість інших рейок залежить від висоти приміщення, але для досягнення нормальної щільності кріплення між ними має бути не більше 50 см.
5
Відмірявши необхідний розмір, відріжте потрібну частину листа гіпсокартону. Можна пиляти його ножівкою, але набагато простіше зробити два паралельних надрізу гострим ножем з обох сторін аркуша, після чого з легкістю переламати лист в місці розрізів.
6
Кріпите гіпсокартон до рейок за допомогою саморізів, угвинчується через кожні 25 см. Листи ставляться впритул один до одного. Після закінчення кріплення шви і отвори, в яких стирчать капелюшки саморезов, зашпатлевивают. Для надання більшої гладкості стін завершити монтаж гіпсокартону можна, завдавши шпаклівку на всю поверхню листів.
Корисна порада
Більш стійкими до пошкоджень і теплими є стіни з гіпсокартону, що складаються з двох листів, але в цьому випадку площа приміщення зменшиться ще більше.
Досить часто люди займаються обробкою стін гіпсокартоном . Це справа потребує особливої уваги. Стіни, оброблені гіпсокартоном , виглядають дуже незвично. В даний час існує декілька способів монтажу гіпсокартонних листів.
Інструкція
1
Для початку потрібно розглянути каркасний монтаж гіпсокартонних листів. Кріплення проводиться за допомогою гіпсокартонних рейок. Для того щоб вирівняти великі западини в стіні, потрібно прикріпити до стіні на клей вирізані з ГКЛ рейки на відстані 60 сантиметрів один від одного. Якщо ж стіна не є несучою, то додатково потрібно закріпити рейки за допомогою дюбелів. Рейки необхідно вирівняти по вертикалі і по одній лінії. Далі можна приступати до приклеювання ГКЛ. Для цього підійде шпаклювальна маса для швів. Шар повинен бути тонкий.
2
У тих місцях, де неможливо виконати облицювання стін за допомогою клею, кріплять ГКЛ товщиною 12,5 мм до каркаса з дерев'яних рейок. Для початку потрібно до основи за допомогою дюбелів і шурупів закріпити дерев'яні рейки 50x30 міліметрів. Обов'язково їх потрібно вирівняти по вертикалі і по одній лінії шляхом підкладання в потрібних місцях дерев'яних брусків потрібної товщини. Для максимізації тепло- і звукоізоляції потрібно укласти шар мінеральної або скляної вати між рейками. Після цього можна приступати до обшивки дерев'яного каркаса з ізоляцією. Обшивати потрібно ГКЛ. Для цієї мети найчастіше застосовують шурупи по дереву, які мають довжину рівну 35 міліметрів. Крок шурупів - 25 міліметрів.
3
Іноді люди використовують спосіб вільно стоїть облицювання. Даний тип облицювання являє собою стандартну перегородку, яка обшита листами гіпсокартону з одного боку. Дана конструкція найчастіше використовується для вирівнювання підстав, облицювання обсипаються стін і прокладки необхідних комунікацій в порожнині стіни. Каркас виконується з профілів UW (напрямні) і CW (стійки) шириною 50, 75 і 100 мм. Стійки мають крок в 600 міліметрів. Також добре підходять для цієї мети дерев'яні бруси 60x60 міліметрів. Під напрямні потрібно підкласти звукоізоляційну стрічку. Гіпсокартонні листи кріплять за допомогою саморізів по металу, які мають довжину 25 міліметрів. Також можна використовувати шурупи по дереву. Щоб поліпшити теплоізоляцію і звукоізоляцію, потрібно заповнити мінеральною або скляною ватою всю порожнину.