Як почати сканування. Як виправити скановані файли.

Наявність сканера істотно полегшує життя користувачу, якому доводиться часто копіювати тексти та зображення. Отримані за допомогою сканування файли можна редагувати, зберігати на комп'ютері або викладати в інтернет. Робота з цим видом розмножувальної техніки може бути приємною і цікавою, якщо встановити відповідне програмне забезпечення і правильно налаштувати сам сканер.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - сканер;
  • - Adobe Photoshop або інший редактор зображень;
  • - Abbyy FineReader.
Інструкція
1
Встановіть програмне забезпечення. Для сканування зображень підходять багато програми, в тому числі і безкоштовні. Принцип роботи однаковий для всіх, тому освоювати процес можна на прикладі Adobe Photoshop. Для текстових файлів існує Abbyy FineReader. Це платна програма, але існують корпоративні версії, які обходяться значно дешевше. Якщо ви збираєтеся багато працювати з текстами, без такого забезпечення вам не обійтися.
2
Перед тим як підключати сканер, переконайтеся, що до нього є драйвери. Якщо прилад новий, то в комплектацію входить і диск з драйверами. При відсутності диска вийдіть на сайт виробника, де повинні бути драйвери до всіх моделей, які випускає дана фірма.
3
Підключіть сканер. Це можна зробити двома шляхами. Найчастіше застосовується установка локального сканера, коли пристрій приєднується безпосередньо до вашого комп'ютера. Для цього потрібно тільки USB-кабель. Зазвичай він входить в комплектацію. Підійде і будь-який інший кабель з відповідними роз'ємами. Вставте один роз'єм у відповідне гніздо, яке перебуває на заднє панелі пристрою. Другий роз'єм під'єднується до USB-порту комп'ютера. Не забудьте, що система повинна визначити новий пристрій.
4
Іноді потрібно встановити мережевий сканер. Точно так само, як і в першому випадку, підключіть сканер до свого комп'ютера за допомогою USB-кабелю. Потім через кнопку «Пуск» вийдіть в «Панель управління», а в ній знайдіть функцію «Мережа». Через «Центр управління мережами» вийдіть в «Перегляд мережних комп'ютерів і пристроїв». Знайдіть в загальному списку пристроїв ваш сканер і натисніть кнопку «Встановити». Перед вами відкриється майстер установки. Дотримуйтесь його підказкам. Остання кнопка, на яку ви повинні натиснути - «Готово». Після цього зі сканером можна буде працювати.
5
Відкрийте програму. В головному меню знайдіть вкладку «Файл». У різних програмах процес ініціюється функціями з різними назвами. Це може бути просто «Сканувати», «Отримати зображення зі сканера» і т. Д. У деяких старих версіях програми Adobe Photoshop ця функція викликається через строчку «Імпортувати зображення». Іноді потрібно вибрати тип сканера. У кожному разі перед вами повинно з'явитися вікно сканування.
6
Виставте потрібні параметри. Інтерфейс може бути різним, але в кожному разі там є віконця, в яких потрібно виставити вид зображення (кольорове або чорно-біле) і дозвіл. Програма може запропонувати виставити також стиль. Параметри залежать від мети сканування і від якості самого зображення.
7
Іноді немає сенсу сканувати весь документ. В цьому випадку дуже корисною виявляється опція «Предпросмотр». Відповідна кнопка знаходиться під вікном сканування. Натиснувши на неї, ви дізнаєтеся, як виглядатиме документ після сканування. Виділіть потрібну область або весь документ. Натисніть кнопку «Сканувати», після чого почнеться процес.
Корисна порада
Текстовий файл необхідно буде ще розпізнати. Щоб не виникло проблем з редагуванням, правильно виставте мову і визначте тип блоку. Перше знаходиться в спеціальному віконці в верхній частині екрану, друге знайдіть у вкладці «Зображення» .Програма обробки зображень дозволяють зберігати скановані файли в різних форматах. Виберіть той, який найбільше відповідає вашим цілям.