Як відкрутити саморіз.

Як правило, саморізи мають хрестоподібний шліц. Викрутити їх з основи не завжди просто, особливо, якщо вони були поставлені на сильну затяжку. Як наслідок, ми, не шкодуючи сил і часу, наполегливо колупаємо саморіз викруткою до тих пір, поки не роздавимо капелюшок, і зачепитися вже просто не буде за що.
Інструкція
1
Для початку спробуйте все ж дістати саморіз за допомогою звичайної викрутки - за сприяння надфіля проточите канавку під прямий шліц викрутки і спробуйте викрутити деталь. Якщо не виходить, - не старайтеся занадто сильно, це тільки погіршить становище. Скористайтеся іншими методами.
2
Якщо випадок не зовсім запущений, то можна спробувати наступний досить простий спосіб - підберіть свердло дрилі, по діаметру збігається з товщиною самореза. І свердлите його до тих пір, поки капелюшок, не відійде від ніжки. Робити це потрібно дуже акуратно, так як полова в цей момент металева стружка дуже дрібна і активно норовить потрапити в очі. Обов'язково використовуйте спеціальні захисні окуляри! Багато майстрів настійно радять користуватися Шпильковерти, відзначаючи його високу функціональність і ефективність навіть у найважчих випадках.
3
Після того як частина, що тримає шуруп, буде ліквідована, залишиться тільки витягти ніжку з основи. Зробити це можна за допомогою щипців або простих плоскогубців.
4
Якщо діаметр саморіза дозволяє, можна використовувати інший досить дієвий, але й дуже трудомісткий варіант. Для цього просвердлите по осі в шурупі дірочку, достатню для того, щоб вставити в неї гвоздик або будь-яку одному тонку і жорстку металеву деталь. Після цього акуратно вбийте її на половину в пророблений отвір. Загніть і, знову ж акуратно, починайте викручувати саморіз. У цьому випадку будьте готові до витрати значного часу - робота ювелірна.
5
У випадку, якщо шурупи заіржавіли, скористайтеся WD 40 - це засіб, що дозволяє розм'якшити іржу і видалити надлишки вологи. Просто залийте їй неподатливу деталь і, по можливості, спробуйте її розворушити, щоб поліпшити проникнення речовини між саморезом і основою. Приблизно через півгодини знову спробуйте викрутити шуруп. При цьому врахуйте, що поверхня, яка була знежирена WD 40, згодом потрібно обов'язково змастити. В іншому випадку корозії і відповідно руйнування деталі не уникнути. Тому застосовуйте даний засіб тільки для аналогічних описаній проблемі випадків, а також для видалення вологи з механічних поверхонь деталей та приладів.