Як знайти глину.

Глина являє собою осадочную гірську породу, яка, залежно від свого складу, використовується для багатьох цілей - від будівництва до косметології. Завдяки своїй пластичності і можливості подальшої обробки, цей матеріал відмінно підходить для ліплення посуду, виробів та інших предметів. Тим більше, що дістати її зараз не проблема.
Інструкція
1
Купуйте глину в магазині. Це найпростіший і цілком прийнятний за ціною спосіб дістати даний матеріал. Зазвичай вона продається в канцелярському відділі або в магазинах, що спеціалізуються на продажу товарів для самостійної творчості. Звичайна сіра глина має гладку і еластичну структуру, що ідеально підходить для новачків в ліпленні.
2
Для тих, хто вже досить добре ліпить, можна придбати блакитну глину. Продається вона найчастіше у вигляді порошку, упакованого у великі пакети по кілька кілограмів. Перед використанням її потрібно просіяти через дрібне сито, щоб очистити від містяться в ній камінчиків. А потім розвести з водою згідно написаної на упаковці інструкції.
3
Використовуйте природну глину. Знайти її можна на березі річки, водоймища або в яру. Правда, для ліплення підійде не всяка природна глина, а тільки та, яка має гарну еластичність і не утворює після висихання тріщин. Щоб це визначити, пам'ятайте глину в руці, зробіть з неї корж і покладіть її на сонечко або в тепле місце до повного висихання. Якщо після цього глина залишилася рівною і гладкою, можна спробувати використовувати її в ліпленні виробів. Правда, новачкам і дітям краще осягати ліплення з допомогою полімерної глини.
4
Перед використанням природного матеріалу підготуйте його до роботи. У такій глині часто містяться дрібні камені, гілочки і інші породи ґрунтів, що робить її непридатною до ліплення. Для початку розкладіть глину рівним тонким шаром на тканині або дощечці і висушіть на відкритому повітрі, в печі або на батареї. Сухий матеріал складіть у брезентовий мішок і розбийте до стану порошку. Потім просійте глиняний порошок через дрібне сито - це дозволить відокремити від нього каміння і тріски.
5
Частина порошку висипте у відро таким чином, щоб він зайняв одну третину ємності. А потім до країв відра налийте теплої води. Ретельно перемішайте до стану однорідної маси і дайте їй відстоятися 1 день. Після закінчення цього часу акуратно вичерпати рідку глину, намагаючись не захопити осів сміття і важкі породи.
6
Викладіть глінообразную масу в гіпсову посуд або на кілька шарів тканини, яка добре вбирає воду. Після того як всихаюча глина перестане липнути до рук, але в теж час залишиться пластичної, вона готова до ліплення.