Як знайти рішення суду.

Рішення суду зазвичай видається на руки учасникам процесу. Але що робити, якщо необхідно знати інформацію по тій справі, до якого ви не маєте прямого відношення? У цьому випадку може допомогти інтернет.
Вам знадобиться
  • Інтернет.
Інструкція
1
В даний час в Україні діє закон «Про забезпечення доступу до інформації про діяльність судів в РФ». Згідно з ним суди зобов'язані оперативно публікувати тексти судових актів в інтернеті, що дозволяє будь-якій людині дізнатися про роботу судів загальної юрисдикції: отримати дані судової статистики, що розглядаються справи, інформацію про кінцевий результат судового процесу.
2
Однак даний закон закриває доступ до тих справах, які велися в закритому режимі або зачіпали безпеку країни. Ви не отримаєте рішення суду також у справі про сімейно-правових відносинах, що стосуються, наприклад, усиновлення дитини, про статевої недоторканості та деяких інших. Завдяки цьому не порушується закон про нерозголошення анкетних даних та захист права на недоторканність приватного життя.
3
Якщо цікавить вас справа не відноситься до списку перерахованих, пошукайте його рішення в інтернеті. Введіть у будь-яку пошукову систему будь-які відомі вам відомості по процесу. Це можуть бути прізвища учасників або номер справи.
4
Дізнайтеся, в якому суді слухалася потрібне вам справу. Потім зайдіть на його офіційний сайт і пошукайте в архівах рішення процесу. Однак не всі органи вивішують підсумки процесів відразу. Проблема може виникнути і з дуже давньою справою - рішення по ньому, швидше за все, ви там не знайдете.
5
Скористайтеся допомогою сайтів, на яких є бази даних усіх судів Російської Федерації. Для пошуків справи, що розглядається в суді загальної юрисдикції, пройдіть по посиланню http://actoscope.com. Рішення Вищого Арбітражного Суду можна знайти на сайті http://kad.arbitr.ru.
6
Зайшовши на потрібний ресурс, виберіть у меню один з пропонованих регіонів, назва суду, номер справи або прізвище учасників процесу. Можливо, з його допомогою ви отримаєте необхідну інформацію.