Як мити лабрадора.

Лабрадор - одна з найпопулярніших порід собак. Вони розумні, мають доброзичливим характером, добре ставляться до дітей і часто використовуються як поводирів і рятувальників. Шерсть лабрадорів густа, водонепроникна і мало брудниться, тому миють їх украй рідко, задовольняючись чищенням і вичісуванням. Однак якщо ваш лабрадор запаскуджений в чомусь пахучому, його необхідно помити.
Вам знадобиться
  • - шампунь і кондиціонер для вовни собак;
  • - махровий рушник;
  • - щітка для вовни;
  • - ласощі.
Інструкція
1
Придбайте спеціальні шампунь і кондиціонер для вовни собак без парфумерних ароматів. Людські засоби по догляду за волоссям в такому випадку не підійдуть, т.к. вони змиють жирову плівку з шкіри тварини.
2
Увімкніть теплу воду, двері у ванну кімнату прикрийте, т.к. собака може застудитися. Поставте вихованця в ванну. Зазвичай лабрадори люблять купання, але якщо до вашого улюбленцю це не відноситься і він норовить вистрибнути з ванни, надіньте собаці нашийник і закріпіть поводок за змішувач.
3
Акуратно намильте лабрадора шампунем. Якщо ви хочете, щоб дія миючого засобу було максимально м'яким, розведіть шампунь з водою. Під час купання стежте, щоб вода не потрапила в вуха лабрадора. Ретельно змийте шампунь рясним струменем води. При необхідності, намильте собаку ще раз. Намалювати і змивати шампунь потрібно з голови, рухаючись у напрямку росту волосся до хвоста.
4
Використовуйте кондиціонер для відновлення захисного бар'єру на шкірі лабрадора. Спеціальний кондиціонер, як і шампунь, можна розвести водою. Тримайте його на шерсті тварини стільки, скільки рекомендовано в інструкції, а потім ретельно змийте.
5
Розмовляйте з собакою. Щоб процес купання не асоціювався у лабрадора з негативними емоціями, його потрібно хвалити, підбадьорювати, заспокоювати. Після закінчення процедури нагородите собаку чимось смачненьким.
6
Витріть шерсть лабрадора махровим рушником і акуратно розчешіть. Якщо ваш вихованець не боїться фена - сушіть ім. Тільки зверніть увагу на температурний режим, який повинен бути щадним. Виводити собаку на прогулянку можна через 1,5-2 години після водних процедур.
Корисна порада
Після прогулянки в сиру погоду лапи лабрадора можна протерти тканиною з мікрофібри, яка відмінно вбере воду і бруд. Якщо використання ганчірки недостатньо, налийте в тазик прохолодну (влітку) або холодну (взимку) воду, промийте кожну лапу і насухо витріть. Взимку миття лап може бути необхідно через реагентів, які використовують дорожні робітники.