Як підзарядити акумулятор. Як увелтчіть зарядний струм на автомобілі.

Коли акумулятор розряджений повністю після довгих спроб завести автомобіль або ж після тривалого простою машини, його необхідно заряджати поза автомобілем. Але при цьому головне слідувати певним правилам техніки безпеки і виконувати сувору послідовність дій.
Вам знадобиться
  • Зарядний пристрій, що підходить по параметрам вашого акумулятора, широка плоска викрутка.
Інструкція
1
Від'єднайте і дістаньте акумулятор з автомобіля. Ретельно його протріть.
2
За допомогою широкої плоскої викрутки відкрутите пробки, що закривають "банки" акумулятор а.
3
З'єднайте клеми акумулятор а з контактами зарядного пристрою. Спочатку з'єднується "плюс" акумулятор а з "плюсом" зарядного пристрою, а потім "мінус" акумулятор а з "мінусом" зарядного пристрою.
4
Підключіть зарядний пристрій до мережі.
5
Зарядний струм необхідно виставити на значення, що не перевищує 1/10 ємності акумулятор ной батареї. Наприклад, якщо ємність акумулятор а 55А, то максимальна сила зарядного струму повинна становити 5,5 А.
6
Акумулятор повністю заряджений, коли щільність електроліту і напруга постійні протягом 2-2,5 годин.
7
При завершенні процесу зарядки необхідно спочатку відключити зарядний пристрій від мережі живлення, а потім зняти контакти з акумулятор а, починаючи з "мінусового".
Зверніть увагу
Заряджати акумулятор необхідно в провітрюваному приміщенні, так як в процесі зарядки виділяються шкідливі для здоров'я людини гази.Не допускається розташування поруч з акумулятором в процесі зарядки розпечених предметів. Також забороняється курити поруч.
Корисна порада
Бажано під час зарядки періодично перевіряти температуру і щільність електроліту. При перевищенні + 45С необхідно призупинити зарядку і дати електроліту охолодитися до + 30С.Еслі акумулятор розряджений повністю, то силу зарядного струму рекомендується ставити на рівні 1,5-2А.
Неприємно, коли зарядка автомобільного акумулятора вичерпалася в момент необхідності поїздки. Це може бути пов'язано з роботою внутрішньої апаратури прі не включеному двигуні, з замиканням контактів, зайвим напругою і деякими іншими чинниками.
Вам знадобиться
  • - автоматичний зарядний пристрій;
  • - джерело електричного струму.
Інструкція
1
Першим ділом, від'єднайте електричні кабелі від місця кріплення і дістаньте акумулятор з автомобіля. Перед підключенням акумулятора до зарядного пристрою не забувайте про те, що воно має працювати тільки при наявності постійного струму.
2
Після від'єднання АКБ відкрийте заливні горловини (якщо вони є в наявності) і з'єднайте правильно полярності акумулятора і зарядного пристрою («масу» з «масою», а «силу» з «силою»).
3
Далі підключіть пристрій до мережі. Якщо зарядка не відбувається, перевірте правильність і якість підключення клем. Ємність акумулятора визначає час його зарядки. Також на цьому етапі значна увага приділіть напрузі. Незважаючи на однаковий спосіб зарядки абсолютно всіх акумуляторів, врахуйте, що високий зарядний струм використовувати категорично заборонено. Максимально дозволене напруга не повинна бути більше 1/10 від ємності АКБ. Якщо ви маєте справу з глибоко вирядженим акумулятором, виробляєте зарядку допомогою невеликого струму від 1,5 до 2,0 А.
4
В процесі зарядки приділяйте час для періодичних перевірок температури і щільності електроліту, а також напруги акумулятора. При досягненні температури 45 ° С негайно зменшуйте силу струму наполовину, а в деяких випадках можете призупинити процес зарядки. Можете вважати акумуляторну батарею повністю зарядженої тоді, коли з усіх осередків акумулятора виділяється газ, і протягом двох і більше годин щільність і напруга електроліту не змінюються. При гострій необхідності змініть щільність електроліту, долив дистильовану воду, якщо АКБ підлягає обслуговуванню. Щільність не повинна бути більше 0,01 г/см3.
Корисна порада
При підключенні зарядного пристрою до мережі напруга може досягти більше 50 ампер. Щоб обмежити струм заряду, фахівці радять постачити схемними рішеннями зарядний пристрій.