Як організувати людей. Як виростити волоський горіх.

У бізнесі головне - не тільки намітити цілі і виконувати їх. Оскільки ви працюєте над поставленими завданнями не поодинці, то дуже важливо організувати людей, які знаходяться у вашому підпорядкуванні. Для цього вам необхідно всіма доступними засобами зацікавити їх.
Інструкція
1
Мало комусь захочеться ударно і самовіддано працювати, усвідомлюючи, що він трудиться на когось іншого. Перше завдання керівника зв'язати процвітання компанії, рівень її доходів, з благополуччям і рівнем заробітної плати її співробітників. У цьому випадку, коли від якості праці та сумлінного виконання обов'язків безпосередньо залежить матеріальне заохочення і зростання кар'єри, у ваших співробітників буде бажання більше і краще працювати.
2
Щоб організувати колектив, що не усувайте працівників від вирішення управлінських завдань. Звичайно, остаточні рішення будуть прийматися вами, і тільки ви будете нести всю повноту відповідальності за них, у тому числі і матеріальну. Але залучайте фахівців, проводите виробничі наради, вислухайте думку кожного, кому є що сказати. Коли співробітники будуть знати, що до їхньої думки прислухаються і його враховують при прийнятті рішення, це підвищить їхню самооцінку і дозволить також відчувати свою відповідальність за виконання спільних завдань.
3
Пояснюйте співробітникам, на підставі чого було прийнято те чи інше рішення. Коли їм буде ясна і зрозуміла економічна стратегія компанії, вони будуть усвідомлено виконувати поставлені перед кожним завдання. Бачачи перед собою конкретну мету і шлях, яким можна її досягти, вони будуть працювати з задоволенням і ентузіазмом.
4
Спілкуйтеся зі співробітниками. Проводьте «летючки» і планерки, на них координуйте роботу, заслуховує звіти, підводите підсумки, аналізуйте помилки. Кожен із співробітників повинен бачити чітку картину виконання роботи. І обов'язково контролюйте кожного. Ніщо так не організовує, як необхідність прозвітувати, тому проводити такі планерки потрібно якомога частіше.
5
Механізм мотивації дозволить організувати і згуртувати будь-який колектив. Використовуйте методи матеріального заохочення і стимулюйте тих, хто цього дійсно заслуговує. Якщо трудився один, а велику премію отримав той, хто хвалить начальника, ви ризикуєте відбити у працівників бажання трудитися добре. Будьте справедливі при розподілі заохочень і грошових нагород.