Як носити личаки.

Лапти - старовинна взуття, яку носили в Росії та інших країнах з середини XIV століття. Постоли були дуже популярні, оскільки матеріал для них можна знайти в будь-якому не займане цивілізацією куточку - це могла бути липа, берест, лоза, мотузка і т.д. Навіть сьогодні вам може стати в нагоді вміння правильно надіти постоли, наприклад, для створення потрібного сценічного образу.
Вам знадобиться
  • - постоли;
  • - онучі;
  • - шнурок або тасьма.
Інструкція
1
Підготуйте онучі з льняного або вовняного полотна, довжина онучею може бути від 1,5 до 2,5 метрів (менше - просто не будуть триматися), ширина близько 10 см. Намотайте онучі навколо ноги, починаючи від пальців і закінчуючи трохи вище гомілки. Намагайтеся виробляти намотування досить щільно, інакше вони швидко сповзуть.
2
Не допускайте, щоб край тканини стирчав: домагайтеся гладкого прилягання шляхом підкручування обмотки. Кінець онучі закріпіть, подоткнув за край останнього ряду намотування. Перевірте, всі пальці повинні бути щільно закриті. Якщо намотати онучі для вас занадто складно - просто надягніть на ноги високі гольфи або гетри.
3
Візьміть постоли і визначте правий і лівий: спочатку постоли плетуться однаковими, але з часом набувають форму ноги. Підбирайте постоли залежно від обставин, для холодної погоди необхідні постоли на пару розмірів більше (онучі при цьому потрібні більш теплі), для святкового виходу робили різнокольорові постоли, з візерунками і оригінальним плетінням.
4
Закріпіть в говенніке (вушку) лаптя довгий шнурок (обору), довжиною близько 1,5 метрів, надіньте постоли на ноги і почніть обмотку гомілки. Замість шнурка можна використовувати вузьку смужку тканини, такий спосіб зробить носіння личаків більш комфортним. Дуже ефектно виглядають волоки зі шкіри або шкірозамінника, але натуральніше - косичка з лика або узорная тасьма.
5
Мотайте волоки хрест-навхрест, назустріч один одному. При зустрічі не перетинайте їх, а захльостує один за одного і міняйте напрям на 180 ?. При такому способі намотування волоки будуть міцно зафіксовані і не спадуть з ноги. Кінчики зав'яжіть або закріпіть фігурним гачком.
Корисна порада
Для того щоб ходити в постолах в дощову погоду, селяни одягали на них зверху калоші, зроблені з дерева, а зробити підошву більш зносостійкою допомагали дерев'яні підметки, які кріпили за допомогою мотузок.