Як зробити рамку для дзеркала своїми руками. оформлення рамок своїми руками.

Перед виготовленням обрамлення для дзеркала задумайтеся про місце, де ви повісите своє творіння. Зовнішнє оформлення для вашого власноруч виконаного вироби робіть так, щоб рама вписалася в загальний декор приміщення. Підібрати матеріали для нескладної конструкції можна в звичайному будівельному магазині.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні лиштви;
  • - рейки;
  • - кріплення;
  • - стусло;
  • - ножівка або електролобзик;
  • - безбарвний герметик;
  • - наждачний папір;
  • - клей ПВА столярний;
  • - меблевий степлер.
Інструкція
1
Намалюйте на папері ескіз майбутньої рами для дзеркала. Продумайте, чи будете ви прикрашати її, наприклад, виліпленими квітами з полімерної глини, черепашками, гудзиками, пір'ям, тканиною, мозаїкою або просто пофарбуєте лаком. В останньому випадку краще всього зупинити вибір на рифленому наличнику з красивою структурою дерева, щоб вона проглядала і підкреслювалася прозорим покриттям.
2
Зніміть розміри з дзеркального полотна і вирішите, скільки штук наличників і рейок вам необхідно придбати. Відкладіть розміри рами на наличниках і помістіть дерев'яні заготовки в стусло. Зробіть розпил під кутом 45 градусів, щоб можна було виконати їх стикування під прямим кутом. Обробіть дерев'яні зрізи грубозернистим наждаковим папером.
3
Закріпити дзеркало в рамі можна кількома способаміПервий варіант. Відзначте олівцем на бічній стороні наличників товщину дзеркала, а на зворотному боці глибину, на яке дзеркало буде заходити в раму. За допомогою молотка і стамески видовбати пази. Ошкурьте їх.
4
Другий варіант. Напиляєте рейки так, щоб їх можна було приклеїти на внутрішній стороні наличників. Керуючись тією олівцевої лінією, яка відповідає глибині заходу дзеркала в раму, приклеюйте рейки столярним клеєм ПВА або «Момент Кристал».
5
Зберіть раму. Скріпіть її з внутрішньої сторони дужками з меблевого степлера. Потім зробіть куточки з фанери і пригвинтите їх в кутах рами саморізами.
6
Декоруйте раму. Зашкурьте всю поверхню наличників дрібнозернистим наждачним папером. Тепер ви можете покрити раму лаком або фарбою. Бажано зробити це з обох сторін, щоб краще захистити дерево.
7
Проведіть силіконовим безбарвним герметиком по видовбаним пазах або в місці стику рейки і рами. Вставте дзеркало і злегка притисніть його, щоб воно щільно зміцнилося в рамі.
8
Зробіть кріплення, щоб дзеркало можна було повісити на стіну. Випиляєте з фанери два невеликих прямокутника. Прикрутите їх саморізами або вкрутити маленькі гачки із зворотного боку рами. Таким чином ви надійніше закріпіть дзеркало і зробите основу, до якої буде кріпитися мотузка.