Як витягнути двигун.

Навіть найнадійніші автомобілі з часом виходять з ладу, причому не завжди проблеми дріб'язкові. Іноді для усунення проблеми доводиться виконувати демонтаж силового агрегату.
Вам знадобиться
  • - підйомник або тельфер;
  • - домкрат-візок;
  • - дрантя;
  • - набір ключів;
  • - дерев'яні колодки;
  • - мотузка або ремінь;
  • - таз.
Інструкція
1
Визначте місце, в якому будете виробляти намічені роботи. Найкращим варіантом вважається домашня автомайстерня, тобто гараж. Краще, якщо гараж обладнаний буде зручною робочою площадкою (якщо гаража немає, знадобиться рівна бетонна або асфальтована площадка).
2
Перед тим як зробити демонтаж двигуна, виконайте промивку силового агрегату і моторного відсіку: ця операція продовжить термін служби мотора. Підготуйте тельфер або підлоговий підйомник. Переконайтеся в тому, що підготовлені пристрої володіють запасом по вантажопідйомності (це дозволить підняти силовий агрегат з трансмісією).
3
Принцип зняття силового агрегату на автотранспортних засобах різних марок однаковий. Двигун зняти можна або цілком (цю операцію виконувати складніше), або без головки (природно, робити це набагато легше). До того ж демонтаж силового агрегату без головки в деяких випадках переважніше, тому як все одно двигун розбирати потрібно.
4
Щоб демонтувати силовий агрегат з частковим розбиранням двигуна, зніміть автомобільний капот (він не повинен заважати в процесі робіт). Після зняття капота злийте охолоджуючу рідину: для цього відкрутіть болт, що фіксує ємність з цією рідиною. Щоб антифриз запобігання витіканню на землю, підставте під двигун тазик.
5
Зніміть повітряний фільтр, після чого відключіть трос підсосу. Потім зніміть важелі газу, від'єднайте бензопровід від карбюратора і зніміть кришку клапанів. Слідом за цим від'єднайте патрубки радіатора від блоку.
6
Демонтуйте глушник і зніміть патрубок грубки. Після цього видаліть кріпильні елементи трамблера, распредвала і головки, а потім зніміть ці деталі. Наступний крок - демонтаж патрубка грубки і стартера.
7
Видаліть радіатор, після чого зніміть бензопровід з бензонасоса і штекери з контролерів тиску масла. Потім відкрутите гайки з подушок силового агрегату.
8
Відкрутіть коробку від двигуна. Після цього сдерніте силовий агрегат з подушок, хитнувши його вліво і вправо (під подушки заведіть мотузку або ремінь), і демонтуйте двигун.
Зверніть увагу
Підйом силового агрегату з автомобіля - потенційно небезпечна операція: дотримуйтесь заходів безпеки в ході виконання цих робіт.
Корисна порада
Демонтаж двигуна виконати самостійно неможливо, тому до виробництва цих робіт залучіть помічника.
Якщо пральна машина почала видавати гучний шум при віджиманні, постійно злітає ремінь, це позначає лише одне, що прийшов час замінити підшипник , який відповідає за обертання барабана. Він знаходиться під манжетою з внутрішньої сторони корпуса під барабаном. Роботи по ремонту ви можете довірити професійним майстрам з сервісу або провести самостійно.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - шестигранники;
  • - підшипник.
Інструкція
1
Перед проведенням ремонтних робіт по заміні підшипник а відключіть пральну машину від електрики, води і каналізації. Пересуньте її на зручну відстань від стіни, відкрутіть саморізи і зніміть задню кришку. Також вам доведеться зняти верхню кришку, щоб мати доступ до барабана. Але перш ніж ви дістанетесь до нього, відкрутіть пружинні гвинти пружинних опор, приберіть вантаж.
2
Далі відкрийте завантажувальний люк барабана, зніміть ущільнювальну гумку. Через верх витягніть пральний бак.
3
Зніміть приводний ремінь, приберіть манжету. Ви побачите підшипник , який зносився і потребує заміни. Якщо його покачати, виявиться люфт, він і був винуватцем гучного скреготу і виття при віджиманні, а також через нього постійно злітав приводний ремінь, який вам, напевно, доводилося не раз встановлювати знову, обрізаючи руки через гострих країв корпусу.
4
Витягніть підшипник , поставте новий. Проведіть збірку пральної машини в зворотній послідовності. Спочатку встановіть манжету, поставте бак, прикрутите кріпильні пружинні опори. Натягніть ремінь, встановіть вантаж. Прикрутите задню і верхню кришку, поставте ущільнювальну гумку. Встановіть пральну машину на місце, використовуючи монтажний рівень. Підключіть до системи водопроводу, каналізації і до електрики.
5
Всі роботи по заміні підшипник а, з умовою того, що купили ви його заздалегідь, займають не більше півтори години, але якщо ви ніколи повністю не розбирали пральну машину самостійно, краще все-таки звернутися до професіоналів з сервісної ремонтної майстерні. Що на перший погляд здається досить простим, у новачка може викликати серйозні проблеми, а неправильна розбирання та збирання загрожують виходом машини з ладу.