Як намалювати рибу олівцем.

Малюючи якесь водний простір, будь то акваріум, море та інше, заповніть його рибкаім. Вони мають найрізноманітніше будова і колір покриву, проте, деякі етапи малювання у всіх цих водних мешканців спільні.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, ластик.
Інструкція
1
Приготуйте матеріали, потрібні для роботи. Розташуйте аркуш так, як вам буде зручно. Якщо ви малюєте тільки одну рибу, то краще розташувати лист по горизонталі. Виберіть, якого саме представника водного світу ви будете зображати, адже у кожної риби своє неповторне будова тіла. Для цього можете подивитися фотографії в інтернеті. Також ви можете намалювати і рибу казкову, якої природі не існує.
2
За допомогою простого олівця виконайте начерк. Почніть безпосередньо з тіла риби. У кожної воно має різну форму: трикутну у акваріумних рибок, круглу - риба-їжак, овальну - більшість риб або змієподібну - Муррей. Намалюйте трохи нижче середини аркуша потрібну геометричну фігуру. Потім намітьте на тілі голову, обмеживши її від тулуба дугоподібної лінією. Якщо малюються вами лiнiї не потроюють вас у своєму напрямку - не поспішайте прати малюнок. Легкими штрихами прокладайте потрібний вам шлях і тільки потім редагуйте ластиком.
3
Намітьте плавники. Зазвичай верхній виглядає набагато більше, ніж нижній плавник. У тропічних і акваріумних риб ці відростки мають часто дуже химерні форми. Плавник зображайте на стадії начерку трикутником. Точно так же позначте і хвіст тварині. Далі виконуйте уточнююче малюнок.
4
Почніть промальовування з голови. Позначте очей (якщо ви малюєте рибу з одного боку). Потім прорисуйте рот (якщо ви малюєте казковий варіант, то рот повинен бути промальований добре - він може нагадувати людські губи). Потім уточніть головний плавник, який розташований трохи далі очі. Надавайте йому потрібну форму, по довжині його проведіть смужки. Точно так же вступите і з іншими плавцями, особливо - з хвостом. Якщо вас щось бентежить в малюнку, можете звернутися до фотографій.
5
Переходьте до штриховке. Легкими штрихами покрийте всю рибу. Потім за допомогою шматочка паперу можете справити растушевку, але не скрізь. Залишайте злегка зворушеним світлі місця. Заточеним олівцем намітьте луску на тілі риби. Після цього зробіть штрихування тіньових частин тіла і ластиком можете промальовувати відблиски.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IH_oO1VeMpM