Як вивчити акорди для гітари. Який з нот перейти на акорди.

Щоб виконати на гітарі улюблену пісню, необхідно спочатку вивчити акордну систему. Це основа ритму при грі на даному інструменті. Але не потрібно запам'ятовувати все акорди, достатньо лише вивчити основи, і ви зможете самостійно виконати будь-який з них.
Інструкція
1
Запам'ятайте розташування нот на грифі. Для цього слід роздрукувати зображення грифа і повісити так, щоб якомога частіше звертати на нього увагу. Можна помістити його поруч з ліжком або ж розташувати малюнок на робочому столі комп'ютера.
2
Вивчайте гами. Вони застосовуються для того, щоб початківцям гітаристам було легше освоїти інструмент і вивчити розташування нот на гітарі. Гамою називають певну послідовність із семи звуків, яка ділиться на мажорну і мінорну. Звідси виділяють, наприклад, G-мінор, C-мажор і багато інших послідовності.
3
Познайомтеся зі ступенями, які позначають положення звуку в гамі. Для прикладу можна взяти одну з найпоширеніших гам «до-мажор». У ній сім основних ступенів: C (до), D (ре), E (ми), F (фа), G (сіль), A (ля) і B (сі). Нота C в цій гамі є першим ступенем, а B - останньої. Нота, розташована між D і E, називається «підвищеної другий» і позначається як D #. Якщо розглянути гамму в вигляді «до-мінор», то основними ступенями тут стануть ноти C, D, D #, F, G, G #, A #.
4
Приступите до побудови акордів в межах однієї гами. На основних щаблях «до-мажор» можна попрактикуватися виконувати акорди Cmaj7, Dm7, Em7, Fmaj7, G7, Am7, Bm7b5. Помістіть вашу ліву (праву - для лівшів) руку на гриф. Вказівним пальцем спробуйте перейти з першої струни на другу, при цьому одночасно пересуваючи на сусідні струни середній і вказівний пальці: з третьої на четверту, з п'ятої на шосту і т.д.
5
Почніть вивчати складнішу постановку пальців. Наприклад, в акорді Cmaj7 і багатьох інших також задіюється і великий палець. Далі Пристосуйте переставляти пальці без зміни положення вашої лівої руки. Ви повинні затискати струни якнайсильніше, це вміння приходить не відразу. Спробуйте затиснути декілька з них і тримати протягом 20-30 секунд. Поступово збільшуйте цей час до хвилини. Завдяки постійним тренуванням ваші пальці стануть сильнішими, і витягувати акорди стане набагато простіше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PcSqIn-NmqU