Як виписати рахунок на передоплату. Як правильно оформити рахунок на передоплату.

Рахунок на передоплату не є уніфікованою формою і може бути оформлений довільним чином. У рахунку повинні бути зазначені товари та платіжні реквізити продавця, достатні для перерахування оплати.
Інструкція
1
Вкажіть дату виписки рахунку і його номер. Номер рахунку на передоплату може бути будь-яким, якщо на підприємстві не передбачено подібний порядок нумерації. Рахунок також може не мати номера. Рахунок може бути дійсний протягом певного часу або бути безстроковим. Запишіть при його оформленні цю вимогу.
2
Включіть в рахунок необхідні відомості про товар, за який проводиться оплата. Вкажіть ціну за одиницю товару та одиниці виміру відпускається продукції (штуки, одиниці ваги або обсягу). Впишіть кількість оплачуваної продукції та підсумкову суму рахунку. Кінцеву суму вкажіть прописом.
3
Детально пропишіть в рахунку платіжні реквізити, на які повинна бути перерахована оплата. Помилка в одному знакові може бути причиною повернення банком платіжного доручення.
4
Вкажіть в рахунку контактну інформацію, щоб у платника була можливість прояснити всі незрозумілі моменти на стадії створення документа оплати. Якщо роз'яснення та уточнення будуть потрібні банку для проведення платежу, запит може зайняти до п'яти робочих днів.
5
Включіть в рахунок нагадування про необхідність пред'явити довіреність при отриманні товару. Вкажіть відомості про місце отримання оплаченого товару та інформацію про працівника, відповідальному за відвантаження.
6
Рахунок на передоплату повинен бути підписаний керівником організації, відпускає товар. Можливе підписання уповноваженим працівником. Підпис завіряється печаткою організації.
7
В великої торговельної організації створення рахунку на передоплату починає ланцюжок руху товару і документообігу. Номер рахунку може бути включений в систему документообігу і бути номером/особовим рахунком покупця/клієнта. Дата виписки рахунку є початком відліку часу резервування товару на складі.
8
За діючої в організації торгівлі бонусної програмі для покупців у рахунку можуть бути прописані умови накопичення і застосування бонусів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hrQpsN7uX1k
У жодному нормативному документі не закріплено обов'язок з виставлення продавцем рахунки на оплату. Будь бухгалтер може самостійно вирішувати, виставляти даний розрахунковий документ чи ні. Рахунок на оплату не є підтвердженням відвантаження товару і не означає згоду покупця оплатити товар. Але деякі організації воліють працювати за схемою виставлення рахунки - виписка рахунки -фактури - відвантаження товару - оформлення накладної.
Інструкція
1
Обов'язок продавця виставити рахунок на передоплату може бути включена в договір поставки товару. У такому випадку формулювання «оплата товару протягом певного часу після виставлення рахунки » означає обов'язок покупця оплатити виставлений документ в узгоджені терміни. Якщо в договорі не передбачено виставлення рахунки , оплата товару проводиться на підставі рахунок-фактури на аванс. Коли ціна товару встановлена в угоді, а також прописано підстава виникнення зобов'язань по оплаті товару у покупця - рахунок можна не виставляти.
2
Спеціальних вимог, які пред'являються до рахунку на аванс немає. При його складанні намагайтеся дотримуватися загальних положень, які передбачені при оформленні первинних документів. При виставленні рахунки на аванс вказуйте в ньому ваші реквізити для оплати, повне найменування організації, дані покупця, кількість товару, його ціну та загальну суму для оплати. На документі повинна стояти підпис керівника організації, номер і дата виставлення. Друк на рахунку можете не ставити.
3
Якщо ваша організація працює за загальною схемою оподаткування і є платником ПДВ, виділяйте в рахунку окремо суму податку. Але вирахування з цього податку ви зможете оформити тільки на підставі рахунок-фактури ст. 169 НК РФ. Т.е .рахунок можна не виставляти, а рахунок-фактуру потрібно виписати обов'язково. На рахунку можна вказати термін його дії. Наприклад, оплата товару протягом 5 днів після виставлення рахунки .
4
Після виставлення рахунки на передоплату ви зобов'язані виставити на цю ж суму рахунок-фактуру. Цей обов'язок передбачена п. 3 ст. 168 НК РФ.
Корисна порада
Чи не забороняється внесення будь-якої інформації на бланку рахунку. Наприклад, ви можете вказати контактні телефони вашої організації, інформацію про знижки, Ф. І. О. менеджерів, які працюють з оптовими або роздрібними покупцями.