Як виховати двох синів.

Бути батьками двох синів - не тільки велике щастя, але й велика відповідальність. Часто двоє хлопчиків - це вдвічі більше синців, бійок і сварок. Щоб не допустити ворожнечі між братами і виростити з синів справжніх чоловіків, батькам потрібно докласти чимало зусиль.
Інструкція
1
Коли в домі з'являється ще один хлопчик, старший дитина підсвідомо відчуває, що він вже не головний для батьків. Малюк, який ще зовсім недавно був королем у своїй родині, може миттєво відчути, що ви не любите його як колись. Треба пояснити хлопчикові, що ваше ставлення до нього не змінилося, що він важливий для вас. Пояснюйте дитині, що у нього тепер є братик, якого він повинен оберігати.
2
Делите свою увагу навпіл. Доглядаючи за молодшим сином, ніколи не забувайте про старше. Інакше він може вирости закомплексованим через те, що його «недолюбили». Не змушуйте дітей ревнувати вас один до одного.
3
Якщо другий синок ще зовсім маленький, просите старшого допомагати вам. Виховуйте в ньому відповідальність за нового члена родини. Хваліть сина за прояв турботи і ніжності по відношенню до брата.
4
Виховуючи двох синів, культивуйте в них сімейний дух. Зростайте в хлопчиках чоловіків, захисників своєї сім'ї, видобувачів. Ставте їм за приклад їх власного папу.
5
Сварки і конфлікти, які виникають в основному через іграшок або уваги мами, необхідно вирішувати «на місці». Ніколи не залишайте крайнім одного з синів. Якщо ви зробили це раз, потім другий ... так хлопчик може подумати, що він ізгой або нелюбимий дитина, і тим самим, замкнеться в собі.
6
Якщо малюки часто лаються, навчіть їх знаходити компроміс, іти на поступки, ділитися, в кінці кінців. Діяти в таких ситуаціях потрібно об'єктивно. Головне, щоб ніхто з дітей не відчував себе ущемленим.
7
Вчіть дітей робити все разом: забиратися, гуляти, грати, дивитися мультфільми. Намагайтеся прищепити їм почуття спорідненості, любові і прихильності один до одного. Вони повинні знати, що ближче у них немає нікого, тому брати зобов'язані захищати один одного і не кидати у важку хвилину.
8
Чи не нав'язуйте одному те, що подобається іншому. Якщо, наприклад, один з братів любить малювати, це не означає, що і другий повинен займатися тим же. Придивіться до своїх дітей. Якщо один малюк хоче дивитися мультики, нехай дивиться мультики. А другий бажає ліпити з пластиліну - дайте йому пластилін. Ваші сини не зобов'язані бути однаковими. Вони особистості, потреби яких потрібно поважати.
9
Ніколи не ставте одну дитину в приклад іншому. Порівняння по типу «Саша молодець, а ти ні» може негативно позначитися на психологічному розвитку приниженого дитини. Від таких порівнянь зганьблений малюк виростить невпевненою замкнутої особистістю, а у «улюбленця» розвинеться неповагу до слабких.
10
Виховуючи синів, наділіть їх рівними правами і обов'язками. Якщо вони обоє повинні перед сном прибирати іграшки на місце, значить ніхто з них не повинен ухилятися. Звичайно, вибираючи таку модель виховання, враховуйте вік і можливості малюків. Не сваріть дитину за розкидані речі лише по тому, що він, наприклад, занадто малий, і не встигає за старшим братиком.
Корисна порада
Коли діти часто сваряться через іграшки, вирішити цю проблему можна одним способом: якщо ви купили одному малюку вподобану йому машинку, обов'язково купите другого таку ж. Для того щоб діти не сперечалися «чия мама», грайте в спільні ігри, ролі в яких будуть рівноправні для всіх.