Як повернути гроші за будівництво.

Законом передбачено отримання майнового відрахування. Ви вправі повернути частину грошей, витрачених не тільки на покупку нерухомості, але і на будівництво квартири, будинки. Для цього складається декларація за формою 3-НДФЛ, при заповненні якої потрібно керуватися ст. 220 Податкового кодексу РФ, в якій детально описаний порядок отримання вирахування на покупку, будівництво, ремонт нерухомого майна. До декларації додаються довідка про доходи, документи, що підтверджують право на житло, а також договір про будівництво.
Вам знадобиться
 • - документи, що підтверджують право власності на нерухомість;
 • - договір про придбання нерухомості;
 • - акт прийому-передачі нерухомості;
 • - платіжні документи, підтверджують факт оплати витрат (товарні та касові чеки, квитанції, банківські виписки по кредиту та інші документи);
 • - довідка 2-ПДФО;
 • - програма "Декларація";
 • - паспорт;
 • - свідоцтво ІПН;
 • - Податковий кодекс РФ;
 • - довіреність на право отримання вирахування (якщо власність часткова);
 • - акт на закупівлю матеріалів;
 • - договір про будівництво (пайове будівництво);
 • - акт виконаних робіт (якщо ремонт проводився будівельною бригадою).
Інструкція
1
Запитайте з організації, де ви виконуєте обов'язки відповідно до договору, довідку про доходи. На складається на бланку форми 2-ПДФО. В документі відображаються суми винагород за останній рік роботи на підприємстві. Довідку повинен підписати головний бухгалтер фірми, завірити печаткою компанії.
2
Встановіть на своєму комп'ютері спеціальну програму "Декларація". Скачайте її з офіційного сайту Федеральної податкової служби РФ. Відкрийте вкладку "Завдання умов". Напишіть тип декларації. Для отримання майнового відрахування це буде 3-ПДФО. Впишіть номер податкової служби, куди ви будете подавати відомості. В якості наявних доходів вкажіть довідку 2-ПДФО.
3
Перейдіть на вкладку "Відомості про декларанта". Напишіть свої паспортні дані, в тому числі код підрозділу, а також дату, місце народження. Вкажіть адресу своєї прописки, включаючи індекс. Впишіть номер телефону (стаціонарного, стільникового).
4
Тепер зайдіть на вкладку "Доходи, отримані в РФ". Впишіть назву фірми, де ви працюєте. Вкажіть ІПН, КПП і ОКАТО підприємства. Потім помісячно напишіть суми вашого заробітку за попередні півроку. Керуйтеся даними довідки про доходи.
5
На вкладці "Вирахування" виберіть майнове відрахування, потім поставте галочку в полі його надання. Вкажіть спосіб придбання. Виберіть договір купівлі-продажу. В якості виду майна впишіть будинок, квартиру, частку в будинку, квартирі та інше. Напишіть вид власності. Як правило, при будівництві вона спільна часткова. При частковій власності складається довіреність на особу, яка подає декларацію.
6
Тепер впишіть повністю адресу споруджуваного будинку, в тому числі індекс, код суб'єкта РФ по територіальним поділом. Вкажіть дату акта передачі права на квартиру в будинку. Якщо у вас на руках є свідоцтво, яке підтверджує ваше право власності даним житлом, напишіть дату видачі документа.
7
Перейдіть до введення сум. Вкажіть суму, витрачену на будівельні, монтажні роботи згідно з платіжними документами. Роздрукуйте декларацію. Підтвердіть достовірність представлених в ній відомостей своїм підписом. Заповніть заяву про надання вирахування. У змістовній частині зробіть посилання на ст. 220 НК РФ. Прикладіть договір про будівництво, документ про ваше право на квартиру, а також квитанції на оплату нерухомості.
8
При будівництві, як правило, проводиться ремонт. Уявіть в інспекцію акт закупки матеріалів, акт виконаних робіт, договір з будівельною бригадою. Передайте документацію до податкового органу до 1 травня. В термін до 4-х місяців на ваш розрахунковий рахунок, вказаний в заяві, надійде сума відрахування, яка становить 13% від кількості витрачених коштів. Причому існує ембарго вирахування, граничний її розмір становить 130 тис. Рублів.