Як повернути гроші з бюджету. повернення податку за навчання непрацюючого.

Усі громадяни Росії, провідні трудову діяльність, сплачують державі податок на прибуток. Але за певних обставин цей податок з бюджету можна повернути. Для цього необхідно подати до податкової інспекції перелік документів, що підтверджують факт сплати податку, і документи, службовці доказом, що даний податок було сплачено надміру.
Вам знадобиться
  • довідка 2 ПДФО від роботодавця, податкова декларація 3НДФЛ, заяву на повернення грошей з бюджету, копії інших документів (в залежності від виду податкового відрахування)
Інструкція
1
Фізичні особи можуть повернути гроші з бюджету, якщо дохід, обчислений наростаючим підсумком з початку року, не перевищив 40 000 рублів, або, якщо мають одного або більше дітей, та дохід з початку року не перевищив 280 000 рублів. Такий податкове вирахування називається стандартним. Пільгові категорії громадян мають право на стандартний податкові відрахування незалежно від суми річного доходу. Щоб отримати стандартний вирахування, зверніться з відповідною заявою до свого роботодавця, або в податкову інспекцію за місцем проживання (згідно п. 3 і 4 ст. 218 НК РФ).
2
Отримайте зайво сплачений податок з бюджету, якщо ви витрачаєте свої гроші на навчання (власне або дітей братів і сестер віком до 24 років), або лікування, скориставшись соціальним податковим вирахуванням. Максимальна сума відрахування при оплаті навчання дітей становить 50тисяч рублів на одну дитину, але тільки на очній системі навчання. На власне навчання максимальний розмір відрахування надається в розмірі 120 тисяч рублів. Податковий відрахування на лікування надається фізичній особі при оплаті власного лікування, лікування чоловіка або дружини, неповнолітніх дітей і батьків у медичному закладі тільки Російської Федерації. Отримати соціальний податкове вирахування можна після закінчення податкового періоду, який становить один рік, подавши в податкову інспекцію декларацію про ваші доходи з додатком відповідних документів: чеків, рецептів, копій договорів, платіжних документів і так далі.
3
Крім цього, громадянин має право на майновий податкове вирахування. Максимальна сума, що підлягає поверненню, при використанні майнового податкового відрахування при придбанні житлової нерухомості, становить 13 відсотків від 2 мільйон рублів, що складає 260 тисяч рублів, не рахуючи відсотків за кредитами, отриманими на придбання нерухомості. Сума відрахування за відсотками при цьому не обмежується. При продажу нерухомості продавець отримує прибуток, і зобов'язаний заплатити з цієї суми прибутковий податок відповідно до Податкового Кодексу. Суму податку можна зменшити, подавши декларацію з застосуванням податкового відрахування на продаж. Розмір податкового відрахування залежить від того, скільки років перебуває у власності дане нерухоме майно. Якщо нерухоме майно перебувало у власності менше трьох років, податкову базу можна зменшити максимально - на 1 мільйон рублів, а якщо інше майно, наприклад, автомобіль або гараж - на 250 тисяч рублів. З суми, що залишилася необхідно заплатити податок. Майно, що перебуває у власності більше трьох років податком не обкладається.
4
Юридичні особи (індивідуальні підприємці, нотаріуси, адвокати) і фізичні особи, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру або одержують винагороди у зв'язку з створенням інтелектуальної власності, можуть зменшити свої доходи на суму витрат, пов'язаних з виконанням відповідних робіт . Такий податкове вирахування називається Професійним і передбачений відповідно до п. 3 ст. 210 НК РФ.
Зверніть увагу
Майновий податкове вирахування на нерухомість громадянин може отримати тільки один раз в житті.
Корисна порада
Перелік необхідних документів ви отримаєте, звернувшись до Податкової інспекції за місцем проживання.
Для того щоб повернути суму ПДВ з бюджету, необхідна наявність підстав, якими є дані з декларації, зданої в звітному періоді. Дуже часто платники податків стикаються з відмовою податкових інспекцій у відшкодуванні ПДВ , тому і громадянам організаціям необхідно не тільки з особливим увагу ставитися до оформлення документів, але і відстежувати практично кожен етап операцій з ними.
Інструкція
1
Спочатку відзвітуйтеся до відповідного податкового органу. При цьому в декларації повинна бути показана сума, яку слід відшкодувати з бюджету. У тому випадку, якщо заборгованість по податках відсутній, напишіть заяву про відшкодування ПДВ , в якому вкажіть один з варіантів відшкодування, відповідного саме вам.
2
Після цього податковий орган призначає проведення камеральної перевірки, в ході якої виявляються докази вашого права на відшкодування з бюджетних коштів зазначених сум ПДВ . Співробітники ИФНС протягом семи днів з моменту подачі документів зобов'язані винести відповідне рішення, в якому буде вказано або відшкодування суми повністю, відмова або ж часткове відшкодування з бюджету ПДВ .
3
За наявності у вашій організації недоїмок, штрафів або пені, ті суми ПДВ , які підлягають виплаті, без попереднього повідомлення надсилаються на їх погашення.
4
Після прийняття відповідного рішення інспекція відправить всі документи до територіального органу казначейства. Як тільки вони будуть отримані, протягом п'яти днів мають бути відшкодовані всі зазначені суми ПДВ . При цьому орган Федерального казначейства доводить до відома ИФНС про дату та суму відшкодування коштів. В свою чергу податкова оповіщає вас про проведені діях.
5
Якщо такого повідомлення протягом дванадцяти днів ви не отримали, то на зазначену суму ПДВ нараховуються відсотки, які також згодом виплачуються казначейством по розглянутій схемі.
6
Дуже важливо перед тим, як подавати заяву на відшкодування з бюджету ПДВ , зробити звірку з контрагентами і перевірити всі рахунки-фактури з приводу точності їх заповнення. В іншому випадку податковий орган, знайшовши якусь помилку, може відмовити вам у відшкодуванні з бюджету ПДВ . І ще одне суттєве зауваження. Якщо в ході перевірки все-таки були виявлені порушення, то посадова особа податкового органу пише акт про проведену перевірку. Ви вправі його опротестувати в тому випадку, якщо не згодні з результатами.