Як потрібно поливати фікус.

Фікус - дуже популярне кімнатна рослина. Має велику різноманітність форм. Досить вимогливий до умов утримання. Росте швидко, добре розмножується живцями. Вимагає правильного поливу.
Інструкція
1
Незважаючи на велику різноманітність форм, вимоги до умов утримання у всіх фікусів практично однакові. Вони світлолюбні, але не переносять дії прямих сонячних променів. Грунт має бути поживною, але при цьому небажано, щоб розмір контейнера сильно перевищував обсяг кореневої системи. Фікус не любить протягів, а при переохолодження грунту може навіть скинути листя. Бажана температура повітря в приміщенні - 25-30 градусів влітку і 16-20 взимку. Фікус необхідно правильно поливати.
2
Оптимальна потреба в кількості води індивідуальна у кожної рослини. Це залежить від багатьох чинників - віку і фази розвитку, пори року і властивостей ґрунту, від зовнішніх умов - освітленості, температури повітря. Всі ці фактори впливають на інтенсивність споживання води рослиною.
3
Поливайте фікус не за графіком, а за потребою. Ступінь зволоженості земляного кома визначається на дотик. Поглибте палець в землю на 2-3см, а якщо фікус росте в діжці, то на 5-7см. Грунт прилипає до пальця - полив не потрібно. Якщо земля суха - рослина необхідно полити.
4
Вода для поливу повинна мати кімнатну температуру. Спушите грунт. Поливайте повільно так, щоб земля добре просочилася. Воду наливають кілька разів доти, поки вона не почне виступати з дренажного отвору. Через півгодини злийте з піддона надлишки. Влітку шкідливий недолік. Полив повинен бути рясним, але до наступного разу грунт повинен встигнути висохнути. Взимку принести шкоду може надлишок вологи.
5
Для нормального росту рослини важливо також, щоб відносна вологість повітря була не менше 50%, а краще 70%. При вмісті в опалюваних приміщеннях, а також в літню спеку, бажано застосовувати обприскування. Вода повинна бути теплою і м'якою, жорстка може залишати на листках білі плями.