Як накреслити еліпс в аксонометрии. Як накреслити коло під кутом 45.

Окружність в аксонометрии являє собою еліпс. Побудувати його можна за допомогою паралельного проектування окружності заданого радіуса на площину.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - трикутник з прямим кутом;
  • - циркуль;
  • - транспортир.
Інструкція
1
Щоб накреслити еліпс в аксонометрии, спочатку необхідно побудувати паралелограм ABCD. В отриманому параллелограмме необхідно провести діагоналі. Для цього з'єднаєте точки A і C, B і D. Отримайте діагоналі AC і BD. Точку їх перетину позначте буквою О.
2
Відзначте середини сторін паралелограма точками 1, 3, 5, 7. Ви можете просто поділити довжини сторін навпіл і відзначити середини. Або ви можете докласти лінійку до сторони паралелограма AB і вести її паралельно AB до перетину з точкою О. Зупиніть лінійку і відзначте на бічних сторонах паралелограма AD і BC точки 1 і 5. Потім повторіть ту ж процедуру і відзначте середини верхньої та нижньої сторони паралелограма точками 3 і 7.
3
На відрізку 3B побудуйте вниз рівнобедрений прямокутний трикутник 3KB, де 3B є гіпотенузою трикутника. За допомогою транспортира відміряйте вниз і вправо кут в 45 ° близько точки 3. Потім відзначте 45 ° вниз і вліво від точки B. Проведіть прямі по зазначеним кутах. Точка їх перетину - вершина прямого кута K.
4
Візьміть циркуль і проведіть півколо з точки 3 радіусом 3K до перетину зі стороною паралелограма AB. Точки перетину позначте L і M. Ці точки ділять відрізок 3A і рівний йому 3B у відношенні 3: 7. Якщо у вас немає циркуля, спробуйте розділити половини сторони AB в співвідношенні 3: 7 за допомогою лінійки, але це зменшує точність побудови.
5
Проведіть через точки L і M прямі паралельно бічним сторонам AD і BC до перетину з діагоналями паралелограма. Відзначте точки 2, 4, 6, 8.
6
Побудуйте в точках 2 і 6 дотичні t? і t? паралельні діагоналі BD і в точках 4 і 8 дотичні t? і t? паралельні діагоналі AC. Вони будуть дотичними до еліпса в точках 2, 4, 6 і 8.
7
У вас вийшло побудувати 8 точок еліпса 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 і 8 і стільки ж дотичних до еліпса AD, t ?, AB, t ?, BC, t ?, CD і t ?. Тепер ви можете з достатньою точністю накреслити в параллелограмме еліпс. Спочатку накресліть слабкий контур, потім обведіть еліпс товстою лінією.
Зверніть увагу
Якщо вам не потрібні допоміжні лінії, зітріть ластиком все зайве після того, як ви накресліть еліпс.
Корисна порада
Якщо під рукою немає транспортира, ви можете побудувати трикутник 3KB за допомогою трикутної лінійки з прямим кутом. Направте прямий кут трикутника вниз між точками 3 і B. Опускайте лінійку до тих пір, поки бічні сторони трикутника перетнуться з точками 3 і B. Окресліть трикутник.