Як намалювати сад.

Краса квітучого саду, яка так швидко проходить, так і проситься на полотно художника. Цей пейзаж краще малювати з натури, адже тільки там ви відчуєте непередаваний запах яблуневого цвіту і доторкнетеся до ніжності молодий гілочки вишні.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - гуаш;
  • - кисті;
  • - палітра;
  • - ємність для води;
  • - етюдник.
Інструкція
1
Якщо ви тільки починаєте свій шлях як художник і не маєте досвіду в роботі з маслом, візьміть з собою гуаш або акрилові фарби. Підійде і звичайний альбом для малювання. Потім ви зможете, використовуючи свої ж ескізи, написати велику картину на полотні.
2
Знайдіть ділянку, з якого відкривається найкрасивіший вид на квітучий сад, і розташуйтеся там для роботи. Зробіть ескіз олівцем, намітьте лінію горизонту, рівні ряди дерев і доріжку між ними. Далі можна працювати фарбами, адже ви не домагаєтеся фотографічної копії реального місця, а дерева легше зображати, діючи кистями.
3
Роботу фарбами починайте з зображення неба, трави і доріжок. Небосхил буде майже прихований кронами квітучих дерев, тому буде достатньо одного вірного тону, щоб залити їм верх малюнка. Якщо молода поросль повністю покриває землю, підберіть кілька потрібних відтінків зеленого і вертикальними мазками тонкої кисті малюйте свіжі паростки.
4
Зверніть увагу на напрямок світла, адже всі предмети відкидають тінь, і вам потрібно відзначити для себе положення сонця на небі.
5
Змішайте фарбу для зображення стовбурів, покритих темною корою біля землі і стають світліше вгорі. М'якої круглої пензлем малюйте основи плодових дерев. Пам'ятайте про направлення світла. Спочатку малюйте темні стовбури, дочекайтеся, коли фарба висохне. Потім наносите світлішу фарбу з сонячної сторони. Працюйте поетапно, що не вимальовується кожен елемент. Спочатку у вас буде сад з одних стовбурів.
6
Поміняйте кисть на більш тонку і малюйте їй великі гілки. На корі прорисуйте темні тріщинки. Наступний етап - зображення найтоншою пензлем і більш світлою фарбою тоненьких гілочок, які виглядають як напівпрозора павутина. Підберіть темний тон фарби для зображення тіні на траві.
7
Коли цвітуть плодові дерева, їх листя ще дуже маленькі і пофарбовані в свіжий зелений колір. Постарайтеся отримати цей відтінок на своїй палітрі, експериментуючи зі змішуванням зеленого, жовтого і білого кольорів. Створіть два-три тони, щоб вийшла більш природна картина саду. Тонкої круглої пензлем хаотично наносите мазки отриманої фарбою на гілки. Поміняйте тон і дійте так само.
8
Тепер змішайте фарбу для зображення квітів. Візьміть білила, червону, блакитну і фіолетову, дивіться на сад і обережно додавайте крапельки різних відтінків. Вам може знадобитися не менше трьох тонів, адже пелюстки мають неоднорідну забарвлення. Наносите мазки-стусани середньої круглої пензлем. Закінчите накладати один відтінок, переходите до іншого.
9
Відійдіть від картини і подивіться на неї здалеку, щоб визначити, над чим ще потрібно попрацювати.