Як обробити стелю у ванній. робимо стеля в туалеті.

Ванна - це особливе приміщення в будь-якому будинку і не тільки у функціональному плані. Від інших кімнат вона відрізняється підвищеною вологістю. На це треба звернути увагу під час ремонтних робіт. Якщо стіни і підлоги можна викласти плиткою, яка не боїться води, то до обробки стелі необхідно підійти відповідально.
Вам знадобиться
  • - оздоблювальні матеріали;
  • - кріплення;
  • - металевий профіль або дерев'яні бруски;
  • - фарба.
Інструкція
1
Подумайте над дизайном стелі. Адже сьогодні на ринку є маса сучасних якісних і надійних матеріалів. Але їх можна розділити на два основних типи обробки: всі варіанти підвісних стель (натяжні, підшивання і т.п.) і нанесення нового покриття (штукатурка, обклеювання, фарбування).
2
Потім визначте межі фінансових витрат, тобто скільки ви хочете витратити на ремонт стель у ванній кімнаті. Познайомтеся з оздоблювальними матеріалами, що підходять для цієї мети. Відзначте їх позитивні і негативні якості. Наприклад, найекономічнішим варіантом є побілка. Її достоїнства: універсальність, простота використання, крім того вона економить простір, але при цьому просочується брудом, з часом втрачає міцність і відвалюється. Підвісні стелі не бояться протікань, міцні і довговічні. Їх основні недоліки - зменшення висоти кімнати і висока вартість.
3
Якщо ви вирішили пофарбувати, побілити стелю або обклеювати його пінополістирольними плитками - спочатку проведіть підготовчі роботи. Для цього очистіть поверхню до бетонного покриття: видаліть стару побілку, масляну фарбу і т.п. Перевірте, чи немає відшарувалася шпаклівки (штукатурки). Потім закрийте усі щілини, приберіть нерівності, обробіть поверхню спеціальними просоченнями і антисептичними препаратами. І тільки потім переходите до заключного етапу обробки.
4
Щоб встановити підвісну стелю, зробіть каркас (металевий або дерев'яний). Крок кріплення буде залежати від тяжкості облицювання і в середньому складе від 40 до 60 см. Прокладіть необхідну електропроводку, використовуючи спеціальні кабель-канали. Пізніше до каркасному профілю за допомогою кріплення (скоб, цвяхів, саморізів) прикріпіть оздоблювальний матеріал: вагонку, пластикові панелі і т.д. Проклейте спеціальної ущільнювальної стрічкою місця прикріплення обробки до стіни. При використанні гіпсокартону, магнезитових плит і т.п., заключним етапом стане закладення швів між листами, шпаклівка і фарбування їх акриловою фарбою.
Зверніть увагу
При очищенні поверхні використовуйте електродриль з насадками. Це допоможе вам поліпшити якість роботи і заощадить час.
Корисна порада
Вибираючи вологостійкі матеріали, почитайте відгуки про них в інтернеті, поцікавтеся думкою знайомих професіоналів про співвідношення ціна-якість.