Що не захаращувати квартиру. намагаюся не захаращуватися.

Бувають квартири, більш нагадують собою барикади. І їх господарів при бажанні можна зрозуміти. Але гарна дрібничка, від покупки якої було неможливо відмовитися, бабусині чудові сервізи, стара кавомолка (авось коли-небудь стане в нагоді), сувеніри з турпоїздок, подарунки друзів перетворюють квартиру в смітник. Втім, позбутися деяких симптомів хвороби Плюшкіна не так складно.
Інструкція
1
Влаштуйте генеральне прибирання. Розберіть антресолі, шафи і шафки, серванти, тумбочки. Цим ви не тільки позбавитеся від покладів пилу, але і отримаєте уявлення про наявність та асортименті ваших запасів дрібничок, старої апаратури та побутових приладів, посуду та одягу.
2
Зберіть весь цей мотлох в купу і розсортуйте. Щодо кожної одиниці «запасів» (старого тостера, бабусиній річний млинки, набору емальованих каструль і фотопринтера, подарованого друзями до дня весілля) вирішите, як якої категорії її віднести: - річ корисна, в господарстві коли-небудь стане в нагоді; - пам'ять про яке- то подію/людину; - річ гарна, шкода викинути; - цим ще батьки користувалися, значить, і мені знадобиться.
3
Позбавтеся від речей (одягу, іграшок, старих меблів, побутової техніки та іншого), що відносяться до першої категорії, якщо за 1,5-2 роки ніде у вашому господарстві і жодному члену сім'ї вони не стали в нагоді. Можна не викидати, а, скажімо, подарувати знайомим, які точно скористаються цими речами, або віддати в благодійні організації.
4
Розберіть речі з другої категорії і вирішіть, чи так вже вам потрібен в однокімнатній квартирі монумент, подарований «на пам'ять» знайомим колись скульптором або достатньо його, скульптора, фотографії. Монумент, втім, можна не викидати, а прилаштувати на дачі, скажімо, в якості садового гнома. Ніякого блюзнірства і образи пам'яті дарувальника в цьому не буде.
5
Перегляньте свою колекцію красивих дрібничок. Звичайно, є шанс, що колись вони стануть антикваріатом і будуть продані вашими нащадками за шалені гроші. А тепер уявіть, наскільки цей шанс великий, а заодно прикиньте, скільки часу у вас щотижня йде на видалення пилу з цих милих штучок і з-під них. А скільки корисної площі вони займають!
6
Переходьте до четвертої категорії: «батьки користувалися, раптом і мені знадобиться». Ваша пам'ять грає з вами злий жарт. Ви пам'ятаєте, як необхідний у домашньому господарстві був ручний міксер, але забуваєте, що в ті часи електричних ще не було. Або ви всерйоз вважаєте, що завтра може трапитися кінець світу і ви, залишившись без електрики, будете змушені збивати вершки допотопним способом? Керуйтеся правилом щодо речей з першого пункту: все, що не знадобилося вам протягом 1,5 років, відправляється на смітник або в «добрі руки» (знайомі чи знайдені в інтернеті).
7
Ліквідовуйте поклади старого одягу. Звичайно, шкода викидати колись улюблені кофтинки, затишні джинси. Дещо особливо цінне (хутро, шовк, ручне мереживо) можна, попередньо законсервувавши, залишити, а дещо пристосувати як домашнього одягу або дачної. Решта має відправитися на смітник або в благодійний фонд, щоб не захаращувати ваш життєвий простір.
8
Озирніться. Наскільки світліше, енергетично і фізично чистіше, затишніше став ваш будинок після того, як ви розчистили його від мотлоху. Ви хочете знову перетворити його на подобу французьких барикад? Якщо ні, то заведіть собі корисну звичку - перед кожною покупкою нової речі задавати собі питання про те, наскільки вона вам потрібна, як часто і для чого ви будете нею користуватися і, найголовніше, де будете зберігати. Адже в цьому світі занадто багато речей, і немає сенсу навіть намагатися зібрати у себе вдома все.