Як облагородити дверний проріз. арочний дверний отвір Як його закрити шторою.

Дверні прорізи в квартирах і приватних будинках найчастіше мають нудну прямокутну конструкцію. Багато людей, бажаючи зробити своє житло більш сучасним, міняють звичну їх форму на арочне, властиву квартирам поліпшеного планування. Одні звертаються за допомогою в будівельні фірми, інші намагаються облагородити дверні прорізи в своєму будинку самостійно.
Вам знадобиться
  • - лінійка, олівець;
  • - гіпсокартон;
  • - вертикальні і горизонтальні напрямні;
  • - рейка і цвях для виготовлення саморобного циркуля;
  • - лобзик;
  • - саморізи;
  • - арочні куточки.
Інструкція
1
Облагораживание дверного отвору почніть з розрахунку розмірів майбутньої арки. Для цього позначте над дверима висоту арки і додайте до неї 5 см. Таким чином ви отримаєте висоту арочного отвору.
2
Далі займіться вибором вихідних матеріалів для виготовлення арки. Це може бути гіпсокартон, дерево або пінополістирол. Найбільш надійним і універсальним будівельним матеріалом, широко використовуваним для проведення внутрішніх опоряджувальних робіт, є гіпсокартон.
3
Підготувавши проріз і купивши необхідні будівельні матеріали, приступайте безпосередньо до виготовлення арки. Прикріпіть напрямні, на яких триматиметься арка, до дверного отвору. Потім виміряйте ширину отвору і відстань від стелі до нижньої частини горизонтальної направляючої.
4
Отримані дані перенесіть на лист гіпсокартону. За радіус арки візьміть половину ширини прорізу. Окресліть коло майбутньої арки за допомогою саморобного циркуля, що представляє собою звичайну дерев'яну рейку з цвяхом на одному кінці. Таким чином ви отримаєте арку. Виріжте її з листа гіпсокартону за допомогою лобзика. За таким же принципом виготовте другу таку ж арку.
5
Встановіть арочні заготовки на горизонтальні і вертикальні напрямні з одного і з іншого боку прорізу за допомогою саморізів. Тепер приступайте до виготовлення укосів. Для цього візьміть направляючий профіль і прикріпіть його до внутрішньої сторони листа гіпсокартону по колу. Те ж саме зробіть і з іншого боку арки. Простежте за тим, щоб напрямні по колу збіглися.
6
Далі з'єднайте дві половинки арки за допомогою невеликого відрізка профілю, вставляти який необхідно у вже встановлені направляючі.
7
Залишається лише гарненько зашпаклювати і акуратно пофарбувати вийшла арку. Кути укосу обробіть спеціальними арочними куточками. Вони будуть захищати вашу новеньку арку від різних пошкоджень.