Як вибрати електронну книгу.

Електронна книга - одна з тих високотехнологічних новинок, які завойовують загальну популярність практично миттєво. Ще недавно відшукати їх можна було лише на виставкових стендах, а зараз це недороге і зручний пристрій все частіше можна побачити в руках звичайних людей на вулиці.

І це не дивно, адже мініатюрна флешка без праці вміщує обсяг інформації, який можна порівняти з крупною бібліотекою, так що поява пристрою для комфортного читання електронних текстів дозволило багатьом з полегшенням відкласти в сторону звичні повновагі томи. Електронна книга незамінна в подорожі, адже взяти з собою всього лише з десяток улюблених книг, або книг, які давно збирався прочитати, тепер не значить збільшити вагу багажу на дуже помітні кілограми. Для роботи в дорозі з кількома джерелами одночасно електронна книга також незамінна. Та й просто можливість комфортно читати в ситуаціях, коли одна рука зайнята, вже сама по собі забезпечила б популярність електронному фоліанту.Однако споживач ще мало знайомий з характеристиками електронних книг та відзнаками таких пристроїв один від одного, тому в магазині цілком може розгубитися - як же вибрати електронну книгу? Зробити це не складно, якщо порівняти ключові параметри електронних книг.

  1. В першу чергу електронна книга характеризується розміром екрану. Чим більше екран, тим зручніше читати, і тим більше місця займає пристрій. Тому потрібно визначитися, де проходить особисто ваша грань між зручністю транспортування і зручністю читання, і підбирати моделі відповідних розмірів. Важлива також підсвічування екрану і його колір. Чим ближче колір до білого, тим більш якісне пристрій перед вами і тим зручніше буде читати.
  2. Наступний важливий параметр - обсяг пам'яті. Тут все досить просто: чим більше, тим краще.
  3. Ряд пристроїв мають здатність робити закладки в книгах, збільшувати зображення і т. П. При читанні це може бути досить корисно.
  4. Зручно, коли електронна книга вміє самостійно виходити в Інтернет. Перевірте також, чи є USB-роз'єм і картрідер, а також шнур для з'єднання з комп'ютером.
  5. Важливими параметрами, без урахування яких неможливо вибрати електронну книгу - її вага і час роботи від акумулятора.

Підберіть зручний баланс між всіма параметрами електронної книги, і можна насолоджуватися високотехнологічним читанням.

Паперові книги на сьогоднішній день поступово поступаються місцем електронним книгам, які зручно брати з собою в дорогу, оскільки в їх пам'яті може зберігатися величезна кількість літератури. Щоб вибрати хорошу електронну книгу, потрібно знати, на які її параметри слід орієнтуватися при покупці.

Основні характеристики

Діагональ дисплея електронних книг становить від 5 до 10 дюймів, тому вибір даного параметра безпосередньо пов'язаний з умовами майбутньої експлуатації девайса. Так, для читання в транспорті краще віддати перевагу книзі з 5-8-дюймовою діагоналлю екрана, тоді як для домашнього читання ідеально підійде модель, діагональ екрану якої становить 8-10 дюймів. Що стосується типу дисплея, то вони бувають рідкокристалічними і на основі електронного чорнила.
Електронні книги з рідкокристалічним екраном представляють собою планшет з обмеженим функціоналом.
Людям, у яких поганий зір або швидко втомлюються очі, краще вибирати і купувати моделі книг з електронними чорнилами - вони не мерехтять і володіють антибліковим покриттям, що дозволяє читати книгу навіть при яскравому світлі. Рідкокристалічні екрани таким покриттям не володіють, тому читати їх кілька утомливо. Однак електронні книги з електронними чорнилами не зможуть відобразити динамічну анімацію і відео, а перерисовка сторінки буде сповільнена - на відміну від моделей з рідкокристалічними дисплеями. Також при виборі електронної книги слід пильну увагу приділити її акумулятору - рідкокристалічних моделей вистачає на 3-7 годин роботи, тоді як книги з електронними чорнилами не вимагають підзарядки протягом тижнів і навіть місяців.

Додаткові функції

Електронні книги з рідкокристалічними екранами дозволяють дивитися відео, слухати аудіо, автоматично регулювати положення екрану і виходити в інтернет через Wi-Fi-приймач. Книги з електронними чорнилами таким функціоналом не володіють, хоча дорогі моделі все ж дозволяють серфить в інтернеті. Параметр пам'яті при виборі електронної книги не є важливим, оскільки у всіх моделях, крім основного її обсягу (2-4 Гб) є слот для знімних карт пам'яті.
Практично всі сучасні електронні книги читають усі існуючі формати, проте при необхідності потрібний формат можна легко переконвертіровать за допомогою комп'ютера.
Що стосується аксесуарів, то для книг з електронними чорнилами бажано купувати спеціальний чохол або обкладинку, оскільки екрани в даних моделях досить крихкі і можуть тріснути навіть від легкого удару. Також рекомендується купувати до них закладку-ліхтарик, оскільки в темряві такі книги читати дуже складно, і перехідник, заряджаючий їх від розетки, а не через USB.