Як створити контролер домену.

Процедура створення контролера домену на базі Windows Server версії 2003 здійснюється засобами Active Directory і не передбачає залучення додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
Викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перед в діалог «Виконати». Надрукуйте dcpromo/adv в рядку «Відкрити» та підтвердіть запуск інструменту «Майстер установки Active Directory», натиснувши кнопку OK. Ознайомтеся з інформацією про сумісний операційних систем в діалоговому вікні та натисніть кнопку «Далі».
2
Вкажіть опцію «Додатковий контролер домену» в новому діалоговому вікні «Тип контролера домену» і підтвердіть свій вибір, натиснувши кнопку «Далі». Застосуйте прапорець в потрібному полі наступного діалогового вікна майстра «Копіювання даних домену»: - через мережу; - за допомогою відновлених файлів архіву (Буде потрібно вказати повний шлях до збережених файлів архіву за допомогою кнопки «Огляд»). Підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши кнопку « Далі ».
3
Надрукуйте дані імені облікового запису, пароля та імені домена користувача у відповідних рядках чергового діалогового вікна «Мережеві облікові дані» і збережіть зроблені зміни, натиснувши кнопку «Далі». Зверніть увагу на те, що використовувана обліковий запис обов'язково повинна ставитися до групи адміністраторів домену.
4
Вкажіть місце установки обраних баз даних та їх журналів в наступному діалоговому вікні майстра і підтвердіть свій вибір, натиснувши кнопку «Далі». Виберіть бажане розташування папки Sysvol за допомогою кнопки «Огляд» у вікні «Загальний доступ до системного того» і підтвердіть свій вибір, натиснувши кнопку «Далі».
5
Надрукуйте бажане значення пароля для облікового запису адміністратора сервера у відповідному полі діалогового вікна «Пароль адміністратора для режиму відновлення» і збережіть зроблене зміна, натиснувши кнопку «Далі». Переконайтеся в коректності відображення введеної інформації в заключному вікні «Зведення» і підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши кнопку «Далі». Перезавантажте систему для застосування зроблених змін.
Ситуація, яка зажадає перенесення інформації з контролера домену, виникає рано чи пізно на будь-якому комп'ютері. Для цього необхідний резервний контролер домену. Створити його краще завчасно. Інформація буде зберігатися на ньому до того моменту, коли на базовому контролері відбудеться збій. У цьому випадку резервна копія допоможе відновити дані.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, базовий контролер домену, резервний контролер домену
Інструкція
1
Створіть резервний контролер домену. Запустіть на мережному сервері майстер dcpromo. Він створить контроллер в існуючому домені. Після цього на додатковому сервері розгорнеться служба каталогів Active Directory (AD).
2
Запустіть процес установки DNS-сервера. В AD зберігається зона та інформація про всі налаштування. Налаштування змінювати не треба. Відбудеться автоматична реплікація всіх записів в резервний контролер. Це займе деякий час, почекайте. Після закінчення операції комп'ютер можна перезавантажити.
3
Коли копія буде створена, визначитеся з адресами. Ip-адреса базового контролера домену вкажіть, як адресу первинного DNS-сервера.
4
Перевірте, чи працює резервний контролер. Для цього на будь-якому з серверів створіть акаунт користувача. Коли він буде створений, то відобразиться на резервному пристрої. Спочатку він буде у відключеному стані, а через кілька хвилин активується. Це знак активації резервного контролера.
5
В цикл регулярного резервного копіювання необхідно включати всі контролери домену. Виняток становлять контролери, розташовані в одному приміщенні. У цьому випадку необхідно створити резервну копію лише одного з них.
6
Робіть резервне копіювання не рідше одного разу в 60 днів. Давність копій не повинна перевищувати цей термін. Якщо відновити резервний контролер, створений пізніше 60 днів тому, можна виявити неузгодженість в міститься в ньому інформації. З цієї причини система резервування запобігає відновлення копій, термін виникнення яких перевищує 60 днів.
7
Створюйте копії контролера домену кожні 2-3 дні. Це найбільш оптимальний варіант. У такому режимі ніяких збоїв при відновленні контролера домену не виникне.
Зверніть увагу
Основна зона в DNS з'явиться відразу після реплікації, для прискорення якої сервер стоїть перезавантажити.
Корисна порада
Якщо при підключенні виникають помилки - перевірте зв'язок з тим контролером домену, до якого ви підключаєтеся.