Як знайти радіус, якщо відомий тільки діаметр. діаметр дізнатися радіус.

Якщо ви працюєте з окружністю, ви часто користуєтеся термінами радіус і діаметр. Існує ряд простих формул, що дозволяють знайти радіус, знаючи довжину кола, площа кола і обсяг сфери. Чи формула, що дозволяє дізнатися радіус, знаючи значення діаметра?
Інструкція
1
Діаметр (від давньогрецького ? «діаметр, діаметр») - це відрізок, який з'єднує дві точки на колі або сфері, що проходить через центр цієї окружності або сфери. Діаметром також називається довжина цього відрізка. Радіус (від латинського radius «промінь, спиця колеса») - це відрізок, який з'єднує центр кола або сфери з будь-якою точкою, що знаходиться на цій окружності або сфері, радіусом називається також довжина цього відрізка.
2
Радіус прийнято позначати буквою r, діаметр - буквою d. За визначенням радіус дорівнює половині діаметра, а діаметр дорівнює за величиною двом радіусам. Відповідно d = 2r, r = d/2. Значить, для того, щоб дізнатися величину радіуса, знаючи діаметр, треба розділити діаметр на два.
3
Приклад. Діаметр окружності d дорівнює 8. Чому дорівнює радіус r? Рішення: r = d/2, значить, щоб знайти радіус, треба значення діаметра 8 розділити на два. 8/2 = 4. Відповідь: r = 4, радіус дорівнює чотирьом.
4
Якщо ви шукайте довжину радіуса або діаметра, пам'ятайте, що довжина не може бути негативним числом. Тому якщо в ході вирішення ви прийшли до формули d = 2r =? X (квадратний корінь з x), а x дорівнює, наприклад 16, то діаметр d = ± 4, і радіус r = ± 2. Так як довжина не може бути негативним числом, отримуєте відповідь: діаметр дорівнює чотирьом, радіус дорівнює двом.
5
Цікавий факт того, що в анатомії також зустрічається слово «радіус», воно позначає одну з кісток передпліччя, променеву кістку (знаходиться назовні і злегка наперед від ліктьової кістки). А ще у слова радіус тобто значення, уходящее витоками в древній Рим - це назва короткого римського меча, який використовували легіонери для оборони. Легіонер говорив: «Тут я і Рим!» - Креслив на землі цим мечем смугу і захищався до останнього.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dySF6F2DgkI