Як намалювати кору.

При створенні мультяшних малюнків художник стикається з необхідністю намалювати природу так, щоб вона виглядала одночасно досить натурально і в той же час не вибивалася із загального плану. Намалювати кору дерева можна за допомогою програми Photoshop, навіть якщо ви не володієте всіма інструментами в повній мірі.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія дерева.
Інструкція
1
Створіть новий документ в програмі Photoshop. Виберіть стандартну круглу кисть (розмір 40 px, прозорість 40%) і намалюйте стовбур, роблячи безліч довгих мазків. При цьому тиск на перо міняйте, щоб отримати невелику «смугастість». При необхідності зробіть відгалуження, мазки при цьому повинні трохи вдаватися всередину стовбура.
2
З того боку, де буде сонце, зробіть кілька мазків більш світлою кистю (того ж відтінку), а з протилежного боку трохи затемните ствол. У самого краю темної сторони можна провести найтемніші штрихи - орієнтуйтеся на фотографії справжніх дерев.
3
Створіть новий шар для волокон. За допомогою непрозорою круглої кисті (розмір 8 рх) намалюйте волокна дерева, у вигляді ромбічної мережі. Колір при цьому потрібен самий темний з використовувалися раніше. Підберіть оптимальну прозорість при режимі накладення Soft Light.
4
На цьому ж шарі за допомогою кисті розміром 4 рх прозорістю 60% кожну клітинку мережі заповніть дрібної штрихуванням. Намагайтеся, щоб в сусідніх волокнах штрихування була в різних напрямках. Можна додати кілька тріщин між волокнами.
5
Додайте обсяг за допомогою ще одного шару. Візьміть непрозору кисть (розмір в половину стовбура), світлого кольору, з м'якими краями. Проведіть уздовж світлої сторони стовбура широку лінію. Підберіть оптимальну прозорість (70-80%) в режимі накладення шару Overlay.
6
Точно також з протилежного боку стовбура надайте обсяг корі темної пензлем (режим накладення Multiply, 30-40%).
7
Щоб додати малюнку чарівним, що використовуйте рефлекс. Створіть новий шар і пензлем яскравого кольору (наприклад, зеленою) проведіть кілька смуг по волокнах в темній частині стовбура. Поставте режим накладення Color Dodge, прозорість 40%.
8
За бажанням додайте мох, листя, траву навколо, щоб дерево стало частиною навколишнього лісу. Використовуйте для цього кисті підходящої форми, які можна скачати в інтернеті. Не забувайте, що з одного боку стовбура всі елементи повинні бути світліше, ніж з іншого.