Тигр олівцем: Як намалювати красиво.

Зображення тварин - завдання непросте, однак дуже захоплююча. Вибір цікавих поз, пошук власного стилю, промальовування фактури вовни - відмінний тренінг для тих, хто робить перші кроки в малюванні. Спробуйте зобразити тигра - вдалий начерк олівцем прикрасить ваш альбом.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - планшет або мольберт;
  • - олівці;
  • - ластик;
  • - м'які кисті ;
  • - паперові серветки;
  • - канцелярський ніж.
Інструкція
1
Для початку спробуйте зобразити морду тигра. Закріпіть лист пухкої паперу для малювання на мольберті або планшеті. У центрі листа зобразите коло. Расчертите його лініями. Вертикальна повинна ділити коло навпіл. Перша горизонталь буде проходити по лінії очей, друга позначає місцезнаходження мочки носа, третя відзначає лінію пащі.
2
Всередині кола прорисуйте ще одну, меншого розміру. В області чола вона стикається з контурами першою, в нижній частині - відстає від них на пару сантиметрів. Ця лінія позначає контури морди.
3
На голові намітьте контури округлих вух, а на морді позначте розкосі очі, орієнтуючись по раніше проведеної лінії. Слідкуйте, щоб вуха і очі розташовувалися симетрично. У нижній частині більшої окружності намалюйте округлий підборіддя і масивні шкірні складки, що переходять в шию.
4
Між другою і третьою горизонталями проведіть напівкруглу лінію, що позначає пащу. Під другою лінією в центрі малюнка намітьте контури масивної мочки носа у вигляді перевернутого трикутника зі згладженими краями. Огляньте малюнок. Зітріть зайві лінії, приберіть робочу сітку. Контури морди, очей, носа і пасти обведіть м'яким олівцем.
5
Приступайте до найголовнішого - розмітці смуг на шкурі. Смуги малюйте дрібними штрихами м'якого олівця. З боків морди зобразите вертикальні паралельні смужки, на лобі вони мають вигляд коротких штрихів, що лежать під кутом і сходяться на переніссі. Шию тигра зафарбуйте м'яким грифелем, розітріть лінії за допомогою паперової серветки.
6
Натріть трохи грифеля на аркуш паперу. Наберіть порошок на м'яку кисть і широкими штрихами нанесіть на папір, обходячи контури малюнка. Мазки кладіть впевнено, натискаючи на кисть, щоб колір вийшов розмитим, але досить насиченим.
7
Візьміть м'який олівець і жирними штрихами розфарбуйте намічені смужки. Окресліть жирної смужкою нижні повіки і зафарбуйте райдужки, поставивши в них відблиск для створення ефекту блиску. Затемните ніздрі тигра, а на морді поставте точки, що позначають вібріси.
8
Тонкими штрихами олівця пройдіться по контурах морди і шиї тварини. Накладайте дрібні паралельні штрихи, що імітують шерсть. Зафарбуйте внутрішню частину вух. Візьміть ластик і, водячи ним від морди в сторони, висвітліть ділянки, які за формою нагадують два розгорнутих віяла.
9
М'яким олівцем намалюйте на вибіленою частини малюнка вуса. Затемните нижню частину морди і початок шиї, розітріть тінь паперовою серветкою. Візьміть м'яку кисть і пройдіться нею по малюнку, водячи від центру до периферії. Змахніть залишки грифеля.