Як вести себе з чужою дитиною.

Коли жінка, що має дітей, знову виходить заміж, в родині з'являється нова людина. Йому належить налагодити відносини з дітьми і стати повноцінною заміною батька. Далеко не завжди вітчим легко приживається в родині. Щоб зберегти мир і спокій, доводиться докласти деяких зусиль.
Інструкція
1
З приходом вітчима спосіб життя сім'ї змінюється, з'являються нові правила і вимоги. Все це може травмувати дитину, тому в перші дні нового сімейного життя не форсує розвиток відносин. Тримайте певну дистанцію з поки що чужою дитиною. Дайте йому і собі час придивитися один до одного і звикнути до нового положення.
2
Не намагайтеся «з ходу» завоювати прихильність чужу дитину за допомогою подарунків або нещирого розчулення його успіхами. Діти дуже чуйно відчувають фальш і перестають довіряти таким людям. Саме на довірі будуються нормальні стосунки в родині.
3
Для того щоб дитина стала вам повністю довіряти, проводите з ним більше вільного часу, допомагаючи йому з вирішенням проблем, з навчанням або граючи разом з ним в ігри. Але при цьому не дивуйтеся, якщо він буде показувати ревнощі час від часу. Це неминуче, діти порівнюють вітчима з батьком. Не завжди порівняння виявляється на користь нового папи, будьте готові до вибухів емоцій і протесту з боку дитини. Ставтеся до цього з розумінням і терпінням, будьте доброзичливі і ввічливі.
4
Будьте обережні в моментах виховання, щоб не виглядати в очах дитини деспотом, який диктує свої правила і порядки. Але й не ухиляйтеся від виховного процесу. Якщо караєте, то тільки за справу.
5
Дитина неминуче буде ревнувати вас до мами. Справитися з ці можна лише в тому випадку, якщо він побачить і зрозуміє, що вітчим щиро любить матір та її дітей. Не намагайтеся протистояти цьому, дитина повинна бачити в вас не конкурента, а однодумця.
6
Якщо дитина періодично зустрічається з рідним батьком, не виключено, що він буде негативно відгукуватися про маму і її нового чоловіка. Будьте розумнішими і не дозволяйте собі негативних висловлювань про справжнього батька. У вас є безперечна перевага: можливість знаходиться поруч з дитиною і проявляти щоденну турботу про нього. Скористайтеся цим і терпляче чекайте, коли дитина перестане сприймати від рідного батька подібні висловлювання і реагувати на них.
7
Якщо у вашій родині з'являються нові діти, намагайтеся не віддавати перевагу рідній дитині. Природно, що народжена крихітка буде в центрі уваги, намагайтеся щоб і старший дитина відчував радість появи нового члена родини. Для цього залучайте його в загальні турботи по догляду за малюком, дайте старшому відчути свою відповідальність і особливу роль у вихованні молодшого брата або сестри.