Як вимити стелю.

Рано чи пізно ваша стеля стає брудним, з'являється жовтий наліт, який псує зовнішній вигляд приміщення. Дана проблема особливо актуальна для кухонного стелі, адже саме тут він піддається більшого забруднення, ніж в інших кімнатах. Так як же вимити стелю, щоб його не зіпсувати і при цьому не витратити цілий день?
Вам знадобиться
  • - миючі засоби;
  • - губка;
  • - ганчірка;
  • - гумові рукавички;
  • - окуляри;
  • - косинка;
  • - маска.
Інструкція
1
Забруднене білений стелю можна відмити наступним розчином: розведіть двісті грамів мідного купоросу в п'яти літрах холодної води (при незначному забрудненні). Нанесіть приготований склад на стелю в два-три шари за допомогою валика (попередньо приберіть всі речі і застеліть підлоги поліетиленом або декількома шарами газет). Якщо стеля сильно забруднений, зробіть більш міцний розчин (тобто триста чи п'ятсот грамів купоросу на п'ять літрів води). Після повного висихання прогрунтуйте стелю і побілити. Не забувайте про заходи безпеки, перед процедурою очищення стелі надіньте гумові рукавички, захисні окуляри, косинку і маску. При попаданні розчину на шкіру промийте її під теплою водою.
2
С натяжної стелі видалити забруднення простіше простого. Адже така стеля не тільки естетичний і надає інтер'єру неповторний закінчений вигляд, але ще й досить простий в експлуатації та догляді. Натяжні стелі легко мити і можна навіть пилососити за умови, що вони встановлені правильно і виконані з якісного матеріалу. В якості миючого засобу можете використовувати рідину для чистки стекол, в ній міститься спирт, завдяки якому не буде залишатися розлучень на глянцевому поверхні стелі. Користуйтеся м'якою стороною губки або тканиною, яка не залишає ворсу. Неприпустимо використання гострих предметів при митті натяжних стель, так як можна подряпати або порвати полотно.
3
Підвісна стеля вимити нескладно, догляд за ним можна розділити на два види: волога і суха прибирання. Сухе прибирання проводиться за допомогою звичайного пилососа, а невеликі плями видаляються звичайним шкільним ластиком. Вологе прибирання роблять за допомогою м'якої губки і теплої мильної води. Якщо модулі виготовлені з мінеральних волокон, протирайте їх трохи вологою тканиною (велика кількість вологи зашкодить поверхню). Жирні плями видаліть рідиною для миття посуду. Після такого миття протріть стеля м'якою сухою тканиною.
Ми намагаємося дбати про чистоту приміщень, в яких живемо і працюємо. Підтримувати чистоту підлог, стін, дверей і вікон порівняно нескладно, але от як бути зі стелею? Незважаючи на всі наші зусилля, рано чи пізно стеля набуває неохайного вигляду через нальоту, який накопичується на ньому по мірі експлуатації приміщення.

Особливо гостро проблема чистоти стелі варто в господарських приміщеннях (наприклад, на кухні). Як же правильно мити стелю? З одного боку, хочеться домогтися справжньої чистоти, а з іншого боку, не хочеться проводити півдня на кухні за миттям стелі.

  1. Щоб усунути забруднення на стелі, можна використовувати для його миття суміш води і купоросу. Ступінь концентрації розчину повинна відповідати ступеню забруднення стелі. Наприклад, при незначному забрудненні достатньо буде додати 200 грамів купоросу до 5 літрам води. Отриману суміш необхідно нанести на стелю в кілька шарів (зазвичай досить 2-3). Значне забруднення стелі вимагає використання більш висококонцентрованою суміші (500 грамів купоросу на 5 літрів води). Очищати стеля такою сумішшю необхідно дуже акуратно, використовуючи захисні рукавички для рук. Якщо розчин опаде на шкіру, відразу ж промийте її достатньою кількістю теплої проточної води.
  2. Якщо мова йде про стелю, який оброблений плиткою, то слід зауважити, що усунути з його поверхні серйозне забруднення можна за допомогою будь-якого миючого або миючого засобу, розведеного в теплій воді. Але якщо стельова плитка не біла, а кольорова, необхідно дотримуватися певної обережності - сильно терти таку плитку можна, вона може втратити колір. Таким чином можна мити стелю, покритий ламінованої плиткою. А ось плитку, що не покрита спеціальною захисною плівкою, можна протирати тільки сухою ганчіркою.
  3. Натяжні стелі очистити найпростіше. У разі потреби їх можна навіть пилососити. Мити натяжна стеля можна мильним розчином, причому в більшості випадків натяжні стелі нечутливі навіть до агресивних хімічних чистячих засобів. Тому вам не доведеться ламати голову над тим, щоб вибрати найбільш щадний засіб. Незначні забруднення та запилені ділянки можна протерти вологою ганчіркою з будь-яким абразивним порошком.