Як повернути гроші за довіреністю.

Повернути видані позики можна не тільки особисто, але і через нотаріально довірена особа, якщо видана генеральна довіреність або в спеціальній, разової довіреності вказані дані повноваження.
Вам знадобиться
  • - позовну заяву;
  • - паспорт;
  • - довіреність;
  • - кредитний договір або розписка;
  • - ксерокопії всіх документів;
  • - заява судовим приставам.
Інструкція
1
Генеральна довіреність дозволяє здійснювати за свого довірителя будь юридично значимі дії протягом трьох років з моменту оформлення. Разова, або спеціальна довіреність дозволить вам діяти за довірителя, вимагати борг з позичальників або звертатися з позовною заявою до суду лише в тому випадку, якщо в документах вказані дані повноваження. Після виконання разового або спеціального доручення з повернення боргу ви більше не зможете виконувати повноваження довіреної особи за свого довірителя.
2
На підставі довіреності ви маєте право звернутися до позичальника і зажадати повернути борг, отриманий у вашого довірителя. Якщо усні переговори не призводять до позитивних результатів, ви маєте право звернутися замість свого довірителя з позовною заявою до арбітражного суду, брати участь у попередньому слідстві і процесі.
3
В суд ви зобов'язані представити позовну заяву, кредитний договір або розписку в отриманні боргу та її ксерокопію, свій паспорт та ксерокопію всіх його сторінок, нотаріальну довіреність і ксерокопію.
4
Після ухвали суду про примусове стягнення боргу ви отримаєте виконавчий лист, з яким можете звернутися за місцем роботи боржника або в службу судових приставів. Судовим приставам вам буде потрібно пред'явити заяву, паспорт, нотаріальну довіреність, виконавчий лист, ксерокопії всіх документів.
5
Судові пристави почнуть виробництво з примусового стягнення. Грошові кошти можуть надходити як на ваш рахунок, так і на рахунок вашого довірителя - це залежить від того, який рахунок ви вказали при зверненні до судовиконавці.
6
Після стягнення всієї суми грошових коштів ваші повноваження по разової доручення закінчаться. Якщо спеціальна довіреність видана із зазначенням стягнення ряду боргів, то повноваження по ній закінчаться, як тільки всі борги будуть стягнуті. Генеральна довіреність дозволить вам виконувати не тільки повноваження по стягненню боргів, а й будь-які інші юридично значимі дії.