Як повернути гроші при розірванні договору. розірвання кредитного договору статті.

Деякі банки дуже неохоче розлучаються з вкладеними клієнтами сумами, особливо коли вони вилучаються достроково. Якщо вам знадобилося вилучити з банку свій внесок раніше, ніж передбачалося документами, ви маєте право повернути гроші при розірванні договору.
Інструкція
1
Взаємовідносини між банком і клієнтом регулюються ч. 2 гл. 44 Цивільного Кодексу РФ. У ній сказано, що незалежно від виду вкладу, банк зобов'язаний повернути вкладнику суму його вкладу на першу вимогу. При цьому абсолютно неважливий вид вкладу. Але ви повинні знати, що відсотки, встановлені даним видом вкладу, ви втрачаєте. В даному випадку на суму вкладу можуть бути нараховані тільки ті відсотки, які відповідають умовам вкладу «до запитання». Вони, як правило, найнижчі з усіх видів вкладів.
2
Підставою для припинення дії договору служить вашу заяву. Напишіть його на ім'я керуючого банком. Текст заяви пишіть в довільній формі. Роздрукуйте його в 2-х примірниках і віднесіть в банк. На вашому екземплярі службовець банку повинен проставити відмітку про те, що заява прийнято і вказати дату прийняття. Ст. 859 ЦК України встановлює семиденний строк повернення грошей після того, як банк прийняв вашу заяву. Якщо службовець банку відмовляється приймати вашу заяву або ставити відмітку про реєстрацію, направте цей документ на адресу банку поштою рекомендованим листом з повідомленням.
3
У тому випадку, коли на вашу заяву не послідувало реакції і через тиждень ви не отримали запрошення з'явитися в банк за грошима, зверніться зі скаргою в Центральний банк РФ. До скарги додайте копію своєї заяви з відміткою про дату прийняття або копію повідомлення про вручення, якщо заяву було надіслано поштою. У тому випадку, коли ваш банк відмовив вам у письмовому вигляді, то прикладіть та копію цієї відмови. Центробанк зобов'язаний розглянути вашу скаргу, розібратися з ситуацією і повідомити про результати розгляду вас.
4
Паралельно зі зверненням в Центробанк, зверніться до суду за місцем юридичної реєстрації банку. У заяві пошліться на ст. 44 ЦК РФ і вимагайте виконання зобов'язань банку. В даному випадку ви маєте право вимагати не тільки повернення суми вкладу, але і відшкодування морального збитку. Зверніться до суду лише після отримання письмової відмови від банку або при недотриманні семиденного терміну виплати.