Як швидко виростити цвіль.

Цвіль відноситься до царства Грибов і знайома, мабуть, кожному. Для того, щоб її побачити, не потрібно ходити в ліс, достатньо лише забути вчасно вжити продукт - і на ньому виростуть яскраві колонії цвілевих грибів. Однак якщо ви хочете виростити цвіль в найкоротші терміни, їй необхідно створити умови для зростання.
Вам знадобиться
  • - агар-агар;
  • - картопля;
  • - хліб;
  • - солоні огірки;
  • - томатна паста;
  • - варення;
  • - сметана;
  • - сир з цвіллю.
Інструкція
1
Традиційно в лабораторіях живильне середовище для розведення цвілі роблять з агар-агару. Можна повторити це і в домашніх умовах. Сирої нечищений картоплю наріжте кубиками і варіть протягом тридцяти хвилин на невеликому вогні. Отриманий відвар процідіть, потім поставте на вогонь і додайте в нього агар-агар з пакетика (його можна купити в звичайному магазині, так як його застосовують і в кулінарії). Після того як порошок повністю розчинився, середа готова. Можна занести в живильне середовище цвіль, развившуюся на іншому об'єкті - тут вона буде рости набагато швидше, а можна почекати, поки вона з'явиться в агарі природним шляхом.
2
Напевно ви помічали, як на хлібі, що пролежав на кілька днів довше, ніж передбачалося, виростає цвіль. Якщо хочете прискорити це процес, попередньо збризніть хліб водою і щільніше зав'яжіть пакет. Покладіть булку в тепле місце, куди не проникають промені сонячного світла, і чекайте врожаю. Якщо хочете виростити чорну цвіль, хліб краще вибирати білий.
3
Якщо у вас є непотрібні банки із залишками солоних огірків, варення, або томатної пасти, можна виростити цвіль на цьому благодатному грунті. Досить буде перешкодити вміст брудної ложкою, закрити банку і залишити її в теплому місці. Результат не змусить себе довго чекати.
4
Цвіль, як і інші гриби, можна розмножити за допомогою міцелію. Покладіть невеликий шматочок сиру з благородною цвіллю на тарілку, полийте сметаною і залиште на столі при кімнатній температурі. У такому середовищі цвілеві гриби розвинуться дуже швидко.
5
Якщо ваша цвіль почорніла, не турбуйтеся. На кінчиках міцелію знаходяться коробочки з суперечками. Коли вони дозрівають, коробочки відкриваються для того, щоб розсіяти суперечки навколо. Якщо таке сталося з вашими пліснявими грибами, значить, колонія незабаром збільшиться.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CbzrF80XTSc