Як позбутися від усіх страхів. Як стати позитивним і життєрадісною людиною.

Наявність страхів - природне явище. Але те, що вони заважають нам жити повним життям, може стати справжньою проблемою. Майже всі наші страхи є непотрібними, безпідставними, стримуючими вас від досягнення чогось важливого.
Інструкція
1
Для початку потрібно свої страхи визнати. Це - найсерйозніший крок. В кожному з нас є страхи, але вони ховаються десь в глибині нашої свідомості, часто непомічені, оскільки ми намагаємося ігнорувати їх або робимо вигляд, що їх не існує. Але вони є, і вони впливають на вас кожен день все життя.
2
Якщо ви не можете ніяк звільнитися від обтяжливих думок, які сіють в вас страх, то уявіть собі, що ця долають вас думка - величезний вимикач. Потягніться до нього і різко дерните вниз! Все. Тиша. Ви цю думку вирубілі.Страх за своєю природою руйнівний. Якщо зловили себе на тому, що з'явилася негативна думка, що вселяє страх - відразу займіть розум новою іграшкою, будь то рубильник, або ще що-небудь. Розум відвернеться, страх не переросте в паніку, а думки не стануть притягувати непотрібні вам події.
3
На фізичному рівні основні прояви страху - це проступающий піт, прискорене серцебиття, переривчастий подих. Ваша перша допомога - техніка нормалізації дихання. Зберіть весь страх і шумно із зусиллям видихніть його до абсолютної порожнечі в грудях. Підкріпите видих візуальними образами (темні плями, клуби диму), а вдих світлими образами себе - сильного і успішного. Видихайте слабкість, вдихайте силу.
4
Перетворіть хвилювання в драйв. Почніть робити те, що вас лякає. Ви навчитеся отримувати задоволення від подолання ваших страхів , і це відкриє вам шлях до самореалізаціі.Напрімер, ви боїтеся публічних виступів? Тоді виступайте де тільки це можливо: штовхайте мова, говорите тости і незабаром ви з подивом виявите, що ви - природжений оратор.Необходімо завжди пам'ятати про те, що сміливість - це чудово дресирована боягузтво. Чи навряд ви могли б розкрити свій новий талант, чи не подолавши внутрішній страх. І тепер по праву можете пишатися собою!
Страхов і комплексів в кожному з нас безліч, бо кожен комплекс є відображенням складної внутрішнього життя конкретної людини, а внутрішній світ, як відомо, неповторний і унікальний. Є ряд страхів і комплексів, які в цілому є універсальними для всіх людей. Тому існують і універсальні психологічні способи позбавлення від них.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу і складіть список справ, які ви завжди хотіли, але не наважувалися зробити. Перелічіть також причини свого занепокоєння з цього приводу. Постарайтеся якомога точніше визначити, що саме змушує вас хвилюватися. Розділіть сторінку на дві колонки: у ліву внесіть свої цілі, в правій колонці опишіть почуття, страхи і причини, що заважають рухатися вперед. Будьте чесні з самим собою. Зрозумійте, що ваші тривоги - це природний захисний механізм, який спрацьовує тому, що ви відчуваєте себе вразливими і намагаєтеся уникнути болю. Якщо ви зумієте раціонально пояснити собі кожен свій страх і комплекс і візуалізувати його на папері, ви зробите великий крок вперед.
2
Проведіть дослідження і подивіться об'єктивно, чи є насправді причини для занепокоєння. Якщо у вас не виходить самостійно провести аналіз, зверніться за допомогою до близької людини або професійного психолога. Іноді буває досить просто порівняти себе з іншими людьми: колегами, однокурсниками, друзями. Багато вже зуміли домогтися того, до чого прагнете і ви, але не досягли через власних страхів і комплексів. Їх приклад може надихнути на рішучі кроки для ваших власних досягнень. А розуміння того, що неможливе можливо, дозволить подолати ваші побоювання. Але існують ситуації, коли ваш страх є справжнім і обгрунтованим, тому вам дійсно не варто ризикувати, скажімо, своїм життям або своїм капіталом. В інших випадках, коли ви ретельно вивчіть і проаналізуєте ваш список страхів, ви зможете позбутися від них, спираючись на об'єктивну і раціональну реальність.
3
Спілкування - один з дієвих способів перемогти комплекси. Іноді проста бесіда з близькою і розуміючим людиною може принести велике полегшення. Оточуючі люди в стані заспокоїти ваше занепокоєння, оскільки вони можуть знати те, що ви до цього не знали. А значить, логічно пояснити ситуацію, знявши ваше внутрішнє напруження. Близька людина здатний одним тільки своєю присутністю допомогти позбутися страхів. Наприклад, просто супроводивши вас в польоті. Він може тримати вас за руку або всього лише бути поряд з вами в літаку.
4
Прийміть рішучих заходів з подолання своїх страхів і комплексів. Якщо ви боїтеся їздити верхи на коні, для початку подивіться цей процес з боку, як це роблять інші наїзники. Уважно вивчіть техніку безпеки, візьміть кілька уроків для початківців. Якщо ви панічно боїтеся співбесіди з потенційним роботодавцем, попросіть друзів або родичів попитати вас перед інтерв'ю. Будьте готові дати відповіді на будь-які питання, що стосуються вашої професії і вашого резюме. Включіть в підготовку якнайбільше ймовірних запитань від роботодавця, щоб знайти почуття контролю над ситуацією і подолати свій страх.
5
Завжди будьте милосердними до себе і в разі невдачі скажіть собі, що буде ще один шанс. Ви обов'язково досягнете кінцевої мети, як тільки позбудетеся від страхів і комплексів і знайдете упевненість. І, звичайно, зможете вирішити свої проблеми, якщо будете терплячим по відношенню до себе.