Як накреслити еліпс в ізометрії.

Еліпс - одна з геометричних фігур. Зовні має схожість з овалом, але якщо останній може бути перерізом циліндра площиною, то еліпсис виходить в слідстві перерізу конуса площиною. Побудова овалу вимагає менш точних розрахунків і проводиться, як правило за допомогою циркуля. Еліпсис необхідно будувати по вивіреним координатам декількох точок.
Інструкція
1
Накресліть дві окружності - велику і малу. Діаметр першої має дорівнювати координатам великої осі Еліпс, діаметр другий, малої, окружності має значення малої його осі. Вони повинні розташовуватися на одній прямій в одній площині - мала окружність в центрі великої. Проведіть через центр окружностей осі X і Y. Для більш точного побудови фігур використовуйте циркуль, помістивши його опорний стрижень в центр перетину абсциси і ординати.
2
Із загального центру акуратно опустіть кілька променів таким чином, щоб вони перетинали обидві окружності. Точність побудова Еліпс залежатиме від кількості побудованих променів. Рекомендоване виконати не менше 12 - 15 променів, чим їх більше, тим більш точного побудови фігури можна досягти. Промені повинні декілька виходити за край великому колу.
3
Побудуйте додаткові точки Еліпс. Для цього з точки перетин променя з малою окружністю проведіть горизонтальну лінію до великої окружності. З точки перетинання променя з великою окружністю опустіть промінь до раніше побудованої горизонтальної лінії. Акуратно проведіть криву через ці точки, це і буде контур еліпса.
4
Для перевірки точності побудови Еліпс перенесіть його координати з однієї чверті на протилежну. Якщо ці точки співпадають - фігура побудована вірно.
5
Все побудови ведіть добре заточеним олівцем. Не тисніть сильно на його стрижень в ході роботи, так як на папері залишатимуться сліди, які не можна буде стерти. Це істотно псує вигляд вашого креслення. Після побудови фігури акуратно видаліть гумовим ластиком всі допоміжні побудови - внутрішні окружності, осі, горизонталі і промені. Використовуйте спеціально призначену для креслень папір і м'який олівець для досягнення кращого результату.