Як визначити діамант. Як виявити справжній діамант.

Для перевірки справжності та істинної цінності діамант краще віднести до фахівця в області ювелірної справи, сертифікованому геммология. Але відрізнити грубу підробку, скло, кубічний циркон, кварц, свинцевий кришталь можна за допомогою нескладних тестів, які не потребують спеціального обладнання і знань.
Вам знадобиться
  • - книга або журнал;
  • - ліхтарик або лазер;
  • - лупа або мікроскоп.
Інструкція
1
Якщо камінь не знаходиться в оправі, покладіть його на сторінку книги чи журналу, прямо на текст. Так як алмази дуже сильно заломлюють світло, ви не побачите крізь них ні ліній, ні букв. Скло або кришталь при цьому будуть діяти як збільшувальне скло, дозволяючи побачити шрифт прямо крізь камінь.
2
посвітити всередину каменя лазерним світлодіодом або ліхтариком з направленим променем (цілком можливо, він є на вашому телефоні або брелоку). Подивіться, чи виходить світло із зворотного боку каменю - якщо ви бачите лише світла пляма навколо обода, це напевно діамант (алмази сильно спотворюють промені світла всередині, тому вони не проходять наскрізь).
3
Щоб перевірити справжність діаманта, спробуйте подихати на нього і подивіться, чи з'явиться туманний слід. Як скло, так і кварц і кубічний циркон на мить покриваються туманним серпанком, на відміну від діаманта. Зверніть увагу, камінь муссаніт також витримує цей тест.
4
Уважно розгляньте діамант. У цьому алмазі всередині ви можете побачити дрібні вкраплення, грані, ребра, крихітні частинки інших мінералів. Вони свідчать про натуральність, хоча і невисоку якість каменю. Врахуйте, всередині діаманта ніколи не буде бульбашок.
5
Оцініть загальний стан каменю. У справжнього діаманта грані не будуть зношені або округлені, поїденим і побитим може виглядати тільки скло. У той же час при вигляді абсолютно чистого, без єдиного включення каменю задумайтеся - швидше за все, це кварц.
6
Дізнатися, скільки приблизно повинні коштувати подібні діаманти. Якщо вам пропонують камені занадто дешево, не ризикуйте. Найкраще купувати алмази і діаманти в спеціалізованих магазинах, які гарантують якість.
7
Запам'ятайте деякі правила: справжні діаманти дуже рідко покривають дзеркальним покриттям. Якщо він вставлений в ювелірний виріб - його задня частина завжди відкрита, щоб його можна було оглянути його з усіх боків.
Початківців ювелірів вчать азам професії на конкретних прикладах. Спочатку потрібно навчитися відрізняти камені, в тому числі і діаманти, один від одного, а потім розсортовувати за вагою. Визначити вагу цього дорогоцінного каменю можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - каратні ваги і сито;
  • - розрахункові таблиці.
Інструкція
1
За допомогою каратних ваг ви можете визначити вагу діаманта, який вимірюється в каратах. Один карат дорівнює 200 міліграмам (1/5 грама). Зважити такий діамант можна з точністю до третього знака після коми. Вага ви повинні записати до другого знака, при цьому третій знак відкидається, якщо тільки він не дорівнює 9. Діаманти по їх масі ділять на три групи: великі (від 1,00 карат і більше), середні (від 0,30 до 0, 99 карат) і дрібні (до 0,29 карат) .Можно зважити відразу кілька діамантів. Дрібні Расс через набір сит на розмірні групи, а потім знову скористайтеся вагами, уклавши на чашу всю групу каменів. Такий спосіб сортування використовують, коли камені продають по размерам.Прімечаніе: В документах по камінню при їх дробленні або об'єднання партій можливо деяка зміна у вказівці маси партії. Таким чином, зазначений вага діаманта може не зовсім точно відповідати реальному. Але не забувайте, що ювеліри теж люди.
2
Найчастіше діамант вправлений в ювелірний виріб, а це означає, що точна його маса не може бути визначена до зняття каменю. Завжди зважуйте камінь до обрамлення. Оправлені діаманти (їх вага) вимірюються за розрахунковими формулами. Масу діаманта стандартної круглого ограновування потрібно підраховувати так: М = D2хHх0,0061где: D - діаметр, Н - висота, М - маса в каратах.Еслі рудістов відрізняється великою товщиною, коефіцієнт буде зміняться від 0,0061 до 0,0067, залежно від його товщини. Похибка розрахунку ваги за представленими формулами становить порядку 10% для діамантів правильної огранки, для каменів з перекрученою огранюванням, а також старовинної та нестандартною, відсоток помилок у вимірах зростає.
3
Використовуйте спеціальні таблиці, які вказую вага каменя, спираючись на його габарити. Визначення маси каменю по таблиці діаметрів дає дуже не точне значення ваги. Цей спосіб, до того ж, вимагає вимірювання діаметра алмазу.
Зверніть увагу
Від ваги, пропорцій і симетрії ограновування залежить розмір діаманта. Діаманти можуть мати однакову вагу і різні розміри тому, що виготовляються вручну.
Корисна порада
Карат завжди ділиться на 100 частин. Якщо написано, що вага діаманта 1,50, то він дорівнює одній цілою і п'ятдесяти сотих карата.