Як швидко писати лекції.

Студенту важливо навчитися швидко і розбірливо писати лекції, оскільки це вміння значно полегшує підготовку до іспитів і заліків. Спроби замінити конспектування лекцій записом на диктофон рідко призводять до потрібного результату: сторонні шуми ускладнюють розшифровку, та й при повторенні матеріалу доводиться витрачати багато часу на прослуховування. Словом, зручніше навчитися швидко писати, ніж шукати альтернативні способи.
Інструкція
1
Не перетворюйте конспект в стенограму. Ваша мета - відзначити основні, найбільш важливі моменти, а не записати кожне слово викладача. Крім того, деякі пропозиції ви можете скорочувати й переказувати своїми словами, зберігаючи при цьому сенс фрази. Звичайно, це не відноситься до цитат і деякими визначеннями, але їх викладачі часто повторюють кілька разів, щоб студенти встигли все записати.
2
Навчіться писати швидко і розбірливо. Пам'ятайте, що на швидкість письма впливає навіть ручка: чим вона зручніше, тим краще. Конспектуючи лекцію, ви не повинні відволікатися через незручну пози, сторонніх предметів, що заважають писати і т.п. Словом, ще до початку лекції слід прибрати зі столу все зайве, взяти відповідну ручку і зручно сісти.
3
Залишайте достатньо місця на полях для позначок. Крім того, варто залишати великий міжрядковий інтервал, щоб без праці вписувати пропущені слова і вносити правки. В цьому випадку ви зможете швидко додавати потрібні фрази в текст, не витрачаючи часу на пошук вільного місця на сторінці.
4
Винайдіть свої скорочення і символи або скористайтеся вже існуючими. Дуже важливо, щоб у кожного з них була тільки одна розшифровка, інакше ви можете не зрозуміти свої власні записи. До речі, символи і скорочення рекомендується виписати на останній аркуш зошита, щоб ви завжди могли освіжити позначення у своїй пам'яті. Це особливо стосується тих випадків, коли ви ще не звикли до нового скорочення.
5
Простежте за тим, щоб одні скорочення і символи не можна було переплутати з іншими. Всі вони повинні виглядати по-різному. Крім того, можна створювати одноразові скорочення: наприклад, в лекції про Пушкіна прізвище поета можна замінити буквою П.
6
Придумайте кілька особливих символів, які допоможуть вам при розшифровці лекції. Наприклад, ви можете не писати, що дане визначення потрібно запам'ятати, оскільки викладач може попросити повторити його на іспиті, а лише поставити букви NB, тобто nota bene. Таким же чином можна використовувати знак, знак питання знаки і т.п.
Пам'ять - це відображення минулого досвіду в трьох формах: запам'ятовуванні, збереженні та відтворенні. При необхідності вчинення одного кроку ви здійснюєте всі три, що задіє різні зони головного мозку. Проблеми пам'яті, як правило, пов'язані з останнім кроком, тобто відтворенні. Оскільки з усієї сприйманої нами інформації тільки мала частина виявляється потрібною, основний потік відомостей відсікається. Вмінню швидко запам'ятовувати і відтворювати інформацію присвячені спеціальні техніки розвитку пам'яті.
Інструкція
1
Перед запам'ятовуванням інформації визначте, яка її частина вам по-справжньому потрібна. Людський мозок працює в кращому випадку на 7% своїх можливостей, але не варто засмічувати вільне місце зайвими відомостями. Відсіки їх.
2
Освойте мнемотехнику (від грецького мнемос - пам'ять). Запам'ятовування за цим методом ґрунтується на низці закономірностей між вже наявними знаннями і новою інформацією: логічний зв'язок, різні види асоціацій (звукові, колірні і так далі), зв'язок букв і слів, повторення. Ці способи запам'ятовування гарні для тих, у кого розвинене логічне мислення.
3
Інша техніка - ейдотехніка (від грецького ейдос - ідея) - підходить для людей з розвиненою фантащіей. Види мислення - образний, просторовий, пластичний. У цій техніці можна вивчити розташування букв на клавіатурі (моторна пам'ять), коди та телефони (за принципом розташування символів), рухи в танці. Запам'ятовується предметів можна приписати властивості морського істот, вид інформації з логічного трансформувати в алогічний (цифру - в колір, смак - в запах, ноту - в текстуру, й інше).
4
Кожен день запам'ятовуйте якусь нову інформацію, а наступного дня згадуйте в такому порядку: вчорашні знання, позавчорашні знання, знання третього дня, і так далі. Розвивайте пам'ять постійно і безперервно.