Як визначити обороти двигуна. визначити обороти на слух.

Багато автомобілів старих випусків конструктивно не оснащуються пристроями вказівки обертів двигуна - тахометрами. Досвідчені водії приблизно визначають їх на слух. Але є спосіб більш точно визначити частоту обертання коленвала, виходячи їх показань спідометра.
Вам знадобиться
  • - керівництво по експлуатації автомобіля;
  • - довідково-технічна література;
  • - мікрокалькулятор.
Інструкція
1
Для забезпечення необхідної точності визначення оборотів спочатку виконайте деякі розрахунки на основі даних, які можна знайти в інструкції з експлуатації автомобіля або в технічній літературі. Необхідно точно знати передавальні числа коробки передач і головної передачі автомобіля. Також потрібно обчислити діаметр шин, виходячи з їх розмірності.
2
Щоб обчислити зовнішній діаметр радіальних шин, ширину профілю помножте на його висоту, потім на 2 і розділіть на 100. До отриманого результату додайте посадковий діаметр, переведений з дюймів в міліметри. У позначенні розміру таких шин ширина профілю позначається першою цифрою. Потім, після знака дробу - висота профілю в процентному відношенні до його ширини. Після букви R - посадковий діаметр в дюймах.
3
Щоб обчислити зовнішній діаметр діагональних шин, враховуйте, що перша цифра в їх розмірності - ширина профілю в дюймах. Висотою профілю в процентному відношенні завжди є 80. Друга цифра - посадковий діаметр, також виражений в дюймах. Один дюйм дорівнює 25,4 мм.
4
Потім обчисліть обороти ведучих коліс при певній швидкості. Перед цим не забудьте перевести величину швидкості з км/год в м/сек, а зовнішній діаметр коліс в метрах, розділивши перше на друге. В результаті вийде частота обертання коліс об/сек при певній швидкості.
5
Обчисліть загальне передавальне число трансмісії. Для цього передавальне число тій передачі, на якій відбувається рух з взятої для обчислень швидкістю, помножте на передавальне число головної передачі.
6
Щоб обчислити точну кількість обертів двигуна на взятої для обчислень швидкості, перемножте між собою результати, отримані в 4-му і 5-му кроці. Зробіть розрахунки для різних значень швидкості, щоб в процесі їзди можна було швидко визначити частоту обертання коленвала. При цьому не забудьте врахувати в розрахунках передавальне число використовуваної передачі.