Як не лаяти дитини.

Поведінка власної дитини деколи приводить батьків у справжню лють. Вони починають кричати і шльопати його, але на наступний день поганий вчинок може повторитися знову. Відбувається це тому, що лаяти дітей теж треба вміти. Саме правильне покарання стане запорукою хорошої поведінки в майбутньому.
Інструкція
1
Стримуйте емоції. Бути батьком - тяжка праця, і першочергове завдання для вас - вироблення залізного терпіння. Для того щоб виростити повноцінного члена суспільства, потрібно стежити за своїми словами та діями в моменти покарання. Іноді ви непомітно для себе можете образити і принизити дитину, що позначиться не тільки на ваших подальших відносинах, а й на формуванні його особистості.
2
Не кричіть. Підвищенням голосу не завжди можна чогось добитися. Не обов'язково лаятися, переходячи на підвищені тони. Набагато ефективніше буде розмова з дитиною. Станьте так, щоб дивитися йому в очі (можна присісти або підняти його самого на стілець), і поясніть, що в його поведінка була неправильним, чому так не можна робити і за що це засуджують дорослі люди. Така розмова діє на дітей краще будь-яких криків і потиличників.
3
Не дозволяйте відчитувати вашого малюка комусь іншому. Є мама і тато, які можуть критикувати вчинки і говорити, як не можна робити. Решта ж тітки і дядька повинні виховувати своїх дітей, а не робити замах на вашого. Не давайте його в образу, адже саме так він сприймає те, що ви дозволили тітці Маші на нього накричати.
4
Чи не розглядайте все проступки як один. За кожен дитина повинна бути покараний, але ні в якому разі не згадуйте про те, що у нього постійно щось не виходить, що він незграбний або не вміє себе вести. Один проступок - один докір.
5
Будьте справедливі. Не цілком правильним буде позбавлення улюбленої гри або перегляду мультиків за те, що дитина забула поставити чашку в раковину. Намагайтеся вибирати покарання відповідає провині.
6
Не допускайте фізичні покарання. Так, ви можете отшлепать своєї дитини, різко і грубо відтягнути від «місця злочину», але робити цього не варто. Це лише залякає його і змусить вас боятися, що навряд чи призведе до хороших відносин в сім'ї.
Зверніть увагу
Не зривається на своїх дітях за невдалий день або просто поганий настрій. Якщо ви розумієте, що сприйняли проступок занадто серйозно, не зайвим буде вибачитися за грубість і сказати дитині, що ви були неправі.