Як не робити дитини важким.

Неслухняних і некерованих дітей зазвичай називають важкими. Нерідко причинами такої поведінки вважають спадкову схильність, поганий вплив компанії та інші фактори. Насправді ці діти особливо чутливі і ранимі натури. Важкими вони стають тоді, коли потрапляють під вплив життєвих обставин, реагуючи на них сильніше, ніж інші діти.
Інструкція
1
Численні капризи і упертість таких діток викликають у батьків напади гніву і дратівливості. Щоб не зробити зі свого непосиди важкої дитини, ніколи не кажіть йому в процесі виховання, що не любите його. Американські психологи стверджують, що вимовити вголос фразу про нелюбов до дитини, значить визнати свою батьківську неспроможність.
2
За будь-яких поганих вчинках давайте дитині знати, що ви його любите. Як би вам не хотілося змінити його поведінку, позитивні зміни можливі тільки якщо ви будете з ним однодумцями. Кажете, що ви його любите, але вважаєте які-небудь його дії неприпустимими.
3
Уникайте називати його дурним і лінивим, а також не відповідним своїм віком. Тим самим ви будете викликати в ньому образу і почуття приниження. Критикуйте тільки за погану поведінку, але не за нестерпний характер. Інакше він займе оборонну позицію і з ним буде неможливо домовитися.
4
Періодично ставте себе на місце дитини, так вам буде легше зрозуміти мотиви його поведінки. Усвідомте, що ваша дитина - особистість, і хоч у нього і виникають проблеми, іноді потрібно не втручатися і надати йому можливість самому в них розібратися.
5
Однак це не означає, що йому все дозволено, дитина должет чітко це розуміти. Сформулюйте правила поведінки і свої побажання. Дипломатичність потрібно проявляти як в дитячому, так і в підлітковому віці. Розмовляйте на доступному йому мовою, але ні в якому разі не тисніть на нього. Як в 5, так і в 15 років на такий тиск дитина може відповідати протестом і непокорою. Неухильно потрібно вимагати лише дотримання правил безпеки.
6
Проаналізуйте свій стан. Ймовірність перетворення слухняного малюка в важкої дитини вище у тих батьків, чиї взаємини в сім'ї позбавлені взаємоповаги. Зайві негативні емоції також впливають на дитину. Якщо приходячи додому, ви бурхливо обурюєтеся з приводу сварки з начальством або проявляєте невдоволення іншими робочими моментами, дитина може злякатися і не зрозуміти, що ваш негатив до нього не відноситься. Він ваш емоційний стан як би «приміряє» на себе. Нерідко такі діти вважають себе винуватцями поганого настрою батьків, і якщо такі ситуації часто повторюються, малюк може спочатку стати замкнутим, а згодом - вічно протестувальникам важкою дитиною.