Звукова карта в БІОС: Як її відключити. linux відключити вбудовану звукову карту.

Звукова карта, що поміщається в PCI-слот, може володіти кращими характеристиками, ніж вбудована в материнську плату. Після установки такої карти необхідно відключити вбудовану. Здійснюється це за допомогою утиліти CMOS Setup.
Інструкція
1
Встановіть звукову карту в PCI-слот. Для цього коректно завершіть роботу операційної системи, дочекайтеся автоматичного відключення живлення комп'ютера, після чого фізично обесточьте його, а також усі периферійні пристрої. Старий комп'ютер в корпусі форм-фактора AT доведеться відключати вручну. Відкрийте корпус системного блоку, виламайте заглушку напроти вільного PCI-слота, встановіть в нього звукову карту і закріпіть її. Закрийте системний блок, переставте все штекери з вбудованої звукової карти в нову (витягуючи штекер з гнізда вбудованої карти, переставляйте його в гніздо нової, що має той же колір), а потім подайте харчування на комп'ютер і всі периферійні пристрої.
2
Увімкніть комп'ютер, після чого відразу почніть натискати на клавішу Del або F2 (залежить від версії BIOS). Якщо на програму CMOS Setup встановлений пароль, введіть його. Знайдіть пункт меню Integrated peripherals. У списку відшукайте пункт Sound card або аналогічний. За допомогою клавіш PgUp і PgDn (іноді використовуються інші - дивіться підказку в верхньої або нижньої рядку) встановіть навпроти цього пункту значення Disabled або No (залежить від версії BIOS).
3
Натисніть клавішу F10, потім Y або Enter. Почне завантажуватися операційна система. Коли вона завантажиться, переконайтеся, що вбудована звукова карта більше не виявляється, а знову додана - виявляється. В Windows може знадобитися встановити на карту драйвер, скачаний з сайту виробника або взятий з вхідного в комплект диска. В Linux карта, яка входить в список підтримуваних ядром, запрацює одразу. Але можливо, доведеться запустити мікшер, після чого вручну зрушити регулятор Master volume з нульового значення. Якщо на комп'ютері встановлено дві операційних системи, доведеться по черзі завантажити обидві, після чого налаштувати кожну з них окремо.