Як вибрати акумуляторні шуруповерти. Як вибрати шуруповерт акумуляторний.

Одним з найбільш популярних інструментів у домашніх майстрів ось вже не перший рік є акумуляторний шуруповерт. Поряд з болгаркам і ударними дрилями вони зайняли міцне місце в арсеналі інструментів, які необхідні практично кожен день.

Природно, і вибір моделей шуруповертів, пропонований спеціалізованими магазинами, досить великий. Однак навіть початківцю майстру буде не так вже й складно вибрати акумуляторні шуруповерти, якщо слідувати декільком простим радам.

  1. Визначтеся, як використовуватиметься шуруповерт - тільки як власне шуруповерт, або також як дриль. Шуруповерт здатний просвердлити отвір в м'якому матеріалі - гіпсокартон, м'які породи дерева, пластик. Якщо функція свердління важлива, то слід вибрати дриль-шуруповерт. Такому інструменту буде під силу зробити отвір в металі або бетоні. Однак дриль-шуруповерт важче, тому такі роботи, як збирання меблів (закручування великої кількості гвинтів в різних, часто важкодоступних місцях) з її допомогою виконувати буде складніше.
  2. Напруга живлення. Стандартні значення - 9,6, 12,14,18 В. Чим вище напруга, тим більше потужність, розміри, вага і ціна. Вибирати слід знову ж виходячи з цілей і завдань, які будуть вирішуватися за допомогою інструменту. Важливим фактором вибору таборі крутний момент. Для загвинчування шурупів цілком достатньо 5-10 Нм. Значення вище можуть знадобитися лише при свердлінні, та й не завжди. Звичайно, крутний момент професійного шуруповерта може досягати 130 Нм, дозволяючи закручувати великі саморізи без свердління отворів. Якщо вам дійсно необхідна така можливість, і ви готові переплатити в кілька разів за її наявність - вибирайте професійну модель.
  3. Найважливіший елемент акумуляторного шуруповерта - акумулятор. Від його ємності залежить ресурс роботи інструменту без підзарядки. Найбільш сучасні акумулятори - літій-іонні, вони легше і компактніше, не мають неприємного ефекту «пам'яті». Однак вони дорожче, крім того, вельми чутливі до негативних температур. Для побутового використання краще вибрати акумуляторні шуруповерти з нікель-кадмієвих акумулятором, яке зберігає популярність в нашій країні, незважаючи на токсичність кадмію.