Як потрібно писати резюме.

В пошуках кваліфікованої роботи не обійтися без резюме, основна мета якого - привернути увагу роботодавця і зацікавити його в особистій зустрічі. Якщо резюме складено грамотно, адекватно, якісно, то вас, швидше за все, запросять на співбесіду.
Інструкція
1
Як правило, на перегляд резюме приділяється дві-три хвилини, тому важливо вміти викладати інформацію стисло, конкретно, лаконічно. В ідеалі текст повинен займати приблизно одну сторінку формату А4. Звичайно, часто хочеться розписати всі свої достоїнства, але ніхто не стане витрачати час і читати довгі твори. Дійте за принципом вибірковості: вибирайте потрібну інформацію для резюме залежно від мети. Наприклад, якщо ви претендуєте на роботу в сфері комерції, але маєте досвід у науковій роботі, вказівку ваших наукових праць і досвіду в цій сфері буде зайвим.
2
В резюме повинно бути декілька обов'язкових пунктів. По-перше, це контактна інформація. Напишіть свої прізвище, ім'я, по батькові, вкажіть дату народження, адресу, телефон та електронну пошту. Якщо ви пишете кілька телефонів, підпишіть, який з них робочий, який домашній. Можна також вказати час, коли вам зручно відповідати на дзвінки.
3
Обов'язково напишіть точну мету резюме. Не рекомендується використовувати неясні формулювання, наприклад, «шукаю роботу, відповідну моїм навичкам і утворенню» або «можу розглянути різні варіанти». Вкажіть посаду, яку ви хочете займати. Можна також написати, чому вас цікавить саме ця посада. Укладетеся в кілька рядків, в ідеалі - 2-3.
4
Наступні обов'язкові розділи - освіта та досвід роботи. Якщо ви недавно закінчили навчальний заклад або є студентом, то в першу чергу напишіть інформацію про освіту, приділивши їй більше уваги: повідомте про наявні нагородах, дипломах, грамотах, про дисциплінах, знання яких може використовуватися в цікавій для вас роботі. Чим більше часу пройшло після закінчення вузу або іншого навчального закладу, тим менше місця повинен займати розділ про освіту.
5
Трудовий досвід - основна частина резюме. Тут необхідно в зворотному хронологічному порядку, тобто починаючи з останнього місця роботи, перерахувати займані посади, найменування організацій, дати роботи, а також вказати посадові обов'язки і досягнення. Не варто завищувати свої професійні гідності, просто викладіть факти.
6
Останній розділ резюме - додаткова інформація. Тут можуть міститися факти, які не підходять для попередніх розділів, але які ви хотіли б вказати. Наприклад, це можуть бути знання іноземних мов, навички роботи з техніків, рівень володіння комп'ютером, наявність водійського стажу. Пишіть тільки про те, що пов'язано з вакансією. Не варто повідомляти особисту інформацію: хобі, інтереси, факти з автобіографії, якщо вони ніяк не пов'язані з роботою.
Корисна порада
Чи не складайте одне резюме для декількох вакансій. Залежно від вимог, організацій, посади інформація в резюме повинна відрізнятися.