Як потрібно починати бізнес.

Бажання працювати тільки на себе і не залежати від примх роботодавця рано чи пізно відвідує багатьох. Але лише у небагатьох це бажання переростає в рішення почати свій бізнес. Тим, хто починає, слід знати деякі правила.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план.
Інструкція
1
Визначте основну ідею свого бізнесу. Вона повинні бути цікава настільки, щоб люди були готові вкладати в неї гроші. Не шкодуйте часу, щоб доопрацювати свою ідею. Втім, якщо вам дійсно цікаво цим займатися, то і часу шкода не буде.
2
Визначте свої ресурси. Прийміть рішення, що вам знадобиться, щоб почати бізнес, і що буде необхідно, щоб його продовжити. Ви повинні чітко розуміти, що з ресурсів і матеріалів ви маєте вже на початковому етапі, а що доведеться залучати.
3
Чітко спрогнозуйте розвиток бізнесу і зміна потреби в ресурсах, а значить і грошових коштах. Це дозволить вам визначити точки залучення позикових коштів.
4
Бізнес план необхідний. Не можна починати бізнес, не маючи чіткого уявлення про події.
5
Подумайте, як зацікавити кредиторів у своєму бізнесі так, щоб вони були готові давати вам гроші і не вимагати нереально швидкої віддачі.
6
Завжди тримайте свої обіцянки. Навіть якщо виконання їх приведе вас до фінансових втрат, повірте, що втрата довіри набагато більш критична для будь-якого бізнесу.
7
Передбачите як мінімум три варіанти розвитку: оптимістичний, песимістичний і реальний. Розробіть стратегії роботи в кожному з варіантів.
8
Залучайте фахівців на початковому етапі. Це особливо важливо саме зараз. Не шкодуйте грошей на хороших юрисконсультів, бухгалтерів, маркетологів, логістів. Надійний фундамент, закладений в основу вашого бізнесу, окупить ці вкладення багаторазово.
9
Прописуйте всі партнерські відносини. Ви повинні обумовити і письмово закріпити всі варіанти подій. Відразу визначте з партнерами, як ви будете ділити не тільки прибуток, але і збитки.
10
У будь-якому бізнесі має бути людина, що приймає на себе основну відповідальність.
11
Усі взаємовідносини з державними структурами і будь-якими контрагентами починайте тільки після того, як повністю переконайтеся у своєму виборі. В іншому випадку ви можете просто не помітити, як потрапите в боргову яму.
12
Не женіться за швидким прибутком. Ставити ціни «як у всіх» - це шлях до того, щоб мати бізнес «як у всіх». Прагніть до того, щоб ваші гроші працювали, швидко обертаючись, а не лежали у вигляді товару на полицях або складах.