Як визначити у дитини слух.

Усі новонароджені чують тільки гучні звуки, а на тихі реагують погано. Частіше спостерігайте за поведінкою своєї дитини - це допоможе визначити, як розвивається у нього слух. Пам'ятайте, що всі порушення в розвитку мови можна попередити і усунути, якщо вчасно призначити лікування.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили перевірити слух дитини для свого заспокоєння, робіть це краще коли він не спить. У віці до 6 тижнів малюк реагує на гучні звуки, відкриває очі і моргає, здригається уві сні або прокидається. Якщо вік малюка до трьох місяців, спробуйте злегка плеснути в долоні за його головою. Якщо він здригнеться, тоді зі слухом все гаразд. Якщо ні, поплескайте ще раз.
2
У віці від трьох до шести місяців малюк завмирає, коли чує новий звук. Дитина може посміхатися або гуліть якщо чує знайомий голос і повертати до вас голову. Почувши цікавий ритм, малюк починає шукати його джерело очима. Від шести до десяти місяців він реагує на своє ім'я і на телефонний дзвінок, шум працюючого пилососа. У діти люблять слухати музику, реагують на звук, навіть дуже тихий. Дитина повинна повертати голову, коли до нього звертаються по імені, починає розуміти прості слова, наприклад, мама, тато, поки.
3
У віці від десяти до п'ятнадцяти місяців малюк повинен на прохання дорослого показувати різні предмети на картинці. Подивіться як він реагує на приглушені звуки, які виходять із сусідньої кімнати. У діти повертають голову до того, хто з ними розмовляє. З п'ятнадцяти місяців до півтора років дитина розуміє прості прохання, наприклад, «кинь м'ячик» або «принеси ведмедика». Може махати на прощання ручкою, робить різні рухи, коли чує знайому музику.
4
У віці двох років дитина уважно дивиться на ваше обличчя, читає по губах. Якщо ви помітили затримку розвитку мови у малюка, перевірте самі його слух. Для цього попросіть його встати спиною до вас на відстані 5 метрів, потім говорите неголосно прості слова. Малюк повинен повторювати їх за вами. Поспостерігайте за дитиною. Якщо слух явно порушений, зверніться до отоларинголога. Лікар призначить лікування, а якщо потрібно, випише звукопідсилюючу апаратуру.
Дуже важливу роль у розвитку дитини грає хороший слух. З його допомогою малюк вчиться розпізнавати голоси, наслідувати різним звукам, а, отже, і говорити. На перший погляд, точно визначити чує малюк чи ні, досить-таки складно. Але й ця, здавалося б, практично нездійсненне завдання має своє рішення. Перевірити слух у дитини будь-якого віку під силу самим батькам у домашніх умовах без використання сучасних апаратів.
Інструкція
1
Щоб вчасно зрозуміти, що у малюка є які-небудь проблеми зі слух ом, в першу чергу, досить бути дуже уважним батьком. Мамі й татові слід знати деякі особливості розвитку малюка в тому чи іншому віці, стежити за його реакцією на зовнішні подразники, на гучні звуки, голос близьких йому людей, а також звертати увагу на рівень мовного розвитку малюка.
2
Дитина народжується з трохи приглушеним слух ом, але до моменту виписки його з пологового будинку чує малюк нітрохи не гірше будь-якого дорослого людини.
3
Насторожена реакція на раптові гучні звуки і посмішка у відповідь на голос мами є показниками гарного слух а для малюка від народження до 4-х місяців.
4
Малюк з хорошим слух ом віком від чотирьох до семи місяців зазвичай повертає голову в бік звуку або знайомого голосу, посміхається при зверненні до нього.
5
З семи до дев'яти місяців карапуз повинен видавати багато різних звуків, повертати голову в сторону навіть неголосних звуків, починає розуміти найпростіші слова, наприклад, «мама», «тато», «дай», «поки».
6
Повертати голову на тихі звуки, обертатися на своє ім'я, звертати увагу на мовця людини, лепетати, імітувати різні звуки карапуз зазвичай починає з 9 місяців до року. Такі дії в цьому віці говорять про гарний слух е дитини .
7
До двох років малюк з хорошим слух ом любить, коли йому читають в слух дитячі книжки, чітко говорить не менше 10 слів, виконує прохання батьків, не дивлячись їм в обличчя. Якщо малюк уважно розглядає обличчя мами чи тата при розмові, можливо, він намагається читати по губах.
8
Перевірити слух у дитини можна і за допомогою голосно звучать іграшок, наприклад, свистком, барабаном, дудкою. Принцип такої перевірки дуже простий. Малюк сідає на коліна, приміром, до мами, обличчям до обличчя. Папа в цей час грає на приготованих інструментах поза увагою дитини . Від іграшок до карапуза має бути відстань метра 3-4. Природно, нормальна реакція дитини на видавані звуки - це повороти голови або тіла у відповідні сторони.
9
Три маленьких коробочки, наповнені на одну третину: одна манкою, інша гречкою, а третя горохом, також можуть допомогти визначити, чи добре чує дитина. Трясти коробочки необхідно на відстані 20-30см від лівого і правого вушка дитини так, щоб він їх не бачив. При цьому потрібно спостерігати за реакцією карапуза на звукові подразники.
10
При найменших підозрах на поганий слух у малюка батьки повинні негайно звернутися до лікаря-отоларинголога для перевірки слух а дитини на спеціальному медичному апараті.