Як не гризти нігті.

Шкідлива звичка гризти нігті спостерігається не тільки у дітей, але і у дорослих людей. Її причина найчастіше криється в надмірному занепокоєнні, стресовому стані або хвилюванні людини. Незалежно від того, що провокує цю погану звичку, від неї можна позбутися.
Вам знадобиться
  • - спеціальний гіркий або звичайний лак для нігтів;
  • - господарське мило;
  • - гірчиця;
  • - йод;
  • - гострий перець;
  • - колечко для зубів.
Інструкція
1
Усвідомте згубність цієї звички. Нігті не стерильні, тому немає ніякої гарантії того, що, гризучи їх, ви не підчепити якусь небезпечну хворобу, наприклад, під нігтьовими пластинами можуть перебувати глисти. Ця думка діє протверезливо: бажання гризти нігтики відразу відпадає.
2
Покрийте нігтьові пластини спеціальним гірким лаком (придбати його можна в аптеці): спробувавши один раз відгризти маленький шматочок, бажання робити це зникне надовго. Між іншим, обійтися можна навіть звичайним лаком для нігтів (відчувати в роті його присутність досить неприємно). Головне правило в боротьбі з шкідливою звичкою: лаком покривати нігтики потрібно постійно, аж до тих пір, поки не відучити гризти манікюр.
3
Посперечайтеся з другом або подругою на те, що протягом тижня не будете обкусивать нігті. Приміром, програвший оплачує рахунок у кафе. У вас з'явиться зацікавленість в позбавленні від шкідливої звички.
4
Ще один радикальний метод відучитися гризти нігті - наростити їх. По-перше, відкусити товстий акриловий або гелевий нігтик не так вже й просто. По-друге, заплативши чималі кошти за цю красу, навряд чи зумисне захочеться її псувати.
5
Наскрібши нігтиками господарське мило: вони стануть «несмачними». Або змастіть їх йодом, гострим перцем або гірчицею.
6
Купіть в аптеці гумові колечка, призначені для немовлят, у яких прорізаються зубки. Як тільки захочеться в черговий раз надкусити нігтик, гризіть колечко: і манікюр залишиться красивим, і ви заспокоїтеся.
Зверніть увагу
Придумайте штрафні санкції, наприклад віджимання від підлоги. І не забувайте себе хвалити за досягнення і успіхи - як кажуть, похвала окрилює.
Корисна порада
Якщо відчуваєте непереборне бажання погризти нігті, включите улюблену музику, запросіть в гості друзів або займіться чимось корисним.
Неприваблива звичка гризти нігті характерна як для дітей, так і для дорослих. Мало того що при цьому нігті виглядають непривабливо, так ще через це можуть виникнути проблеми зі здоров'ям. Шкіра навколо нігтів стає вразливою для різних шкірних інфекцій, може деформуватися ніготь. Але не впадайте у відчай - є багато способів позбутися від цієї звички.
Різні люди гризуть нігті з різних причин. У переважній більшості випадків причиною служить нервову напругу. В іншому випадку - зосереджений обдумування будь-якого рішення. Подавляемая агресія, причому спрямована на себе самого, також є причиною терзання нігтів. Деякі люди гризуть нігті просто тому, що вони їм заважають. Так як причини цієї звички психологічного характеру, то краще звернутися до кваліфікованого психолога. Але можна і самостійно позбавитися від цієї звички, для чого існує декілька способов.Как тільки виникає черговий порив погризти нігті, відверніться, займіться яким-небудь корисною справою. Якщо обгризання нігтів допомагає вам зосередитися, спробуйте замінити їх чимось іншим. Гризіть зубочистку, фрукт або овоч. Почніть доглядати за нігтями, зробіть манікюр - красиві рівні нігтики буде шкода псувати. Також можна зробити нарощування - акриловий або гелевий ніготь важко відкусити. Можна намазати нігті чимось гірким (йодом, гірчицею). Можна вмочити в соляний розчин або пошкребти ними господарське мило.Старайтесь менше нервувати, ставитеся до життя філософськи. В цьому вам допоможуть прогулянки на свіжому повітрі, заспокійливі чаї, розслаблюючі ванни. Фізичні вправи теж допоможуть відволіктися від шкідливого заняття. Купуйте спеціальний гіркий лак і постійно покривайте їм нігті. Носіть з собою пилочку, щоб облом ніготь можна було відразу обробити, не вдаючись до обкушуванням. Якщо у вас достатньо сили волі, поставте цю справу на контроль. Слідкуйте за своїми діями, придумайте систему покарань за кожен сгризенний ніготь. Попросіть своїх друзів, щоб били вас по руках, коли ви гризете нігті. Відмовитися від цієї звички потрібно і з медичних міркувань. Нігті у людей не стерильні, тому можна занести якусь інфекцію.