Як визначити тканину. Як визначити искуственную тканину.

На прилавках постійно з'являються нові тканини з самими різними властивостями. Але іноді виникає потреба дізнатися, який виріб текстильної промисловості ви тримаєте в руках. Визначити вид тканини, навіть не маючи під рукою хімічної лабораторії, дуже просто.
Вам знадобиться
  • - сірники або запальничка;
  • - фарфорове біле блюдце.
Інструкція
1
Використовуйте для визначення виду тканини самий просто тест на горіння. Для цього достатньо зовсім невеликого шматка матерії або навіть декількох ниток, знятих з необробленого зрізу.
2
Покладіть волокна тканини на біле фарфорове блюдце і підпаліть. Зверніть увагу на запах, швидкість горіння, колір полум'я і, звичайно, на продукти горіння.
3
Натуральні тканини рослинного походження (льон і бавовна) горять швидко, практично без запаху, так само, як горить папір. Після горіння залишається трохи легкого сірого попелу.
4
Визначивши, що перед вами льон або бавовна, уважно подивіться на саму тканину. Лляні володіють більш гладкою, блискучою поверхнею. Скручування ниток не така рівне, як у бавовни. Крім того, при спалюванні бавовни запах паленої папери більш сильний.
5
Натуральна вовна при горінні згортається в маленькі кульки. Горять волокна шерсті погано, якщо прибрати полум'я, вогник може взагалі згаснути. Характерний дуже різкий неприємний запах паленого рогу. Якщо хочете порівняти з чимось, підпаліть кілька своїх волосків. По суті своїй, це та ж шерсть.
6
Натуральний шовк - теж продукт тваринного походження. Горить так само, як і шерсть, - з неприємним запахом і спека в ламкі крихітні кульки. Якщо тканина з натурального шовку притиснути до тіла, вона дуже швидко нагрівається, штучний шовк цією властивістю не володіє.
7
Штучні тканини при горінні завжди плавляться і часто видають різкі неприємні запахи. Більш того, якщо підпалити великий шматок тканини, її краї будуть немов оплавлятися і навіть стікати вниз розпеченими краплями.
8
Дуже схожі на шерсть за своїми якостями поліефірні волокна. Вони часто зустрічаються в текстильній промисловості - лавсан, терилен, дакрон. Тканини з таких волокон горять з сильним виділенням кіптяви, на кінці нитки оплавляється чорний кульку. Специфічних запахів при горінні не з'являється.
9
Ще одна велика група волокон - поліамідні. Сюди можна віднести нейлон, капрон, дедерон, силон. Всі ці тканини горять швидко з виділенням кіптяви. При горінні утворюються бульбашки, які тут же лопаються. Виділяється солодкуватий запах. Після затухання залишається склоподібний темно-коричневий кульку.
10
Дуже легко горять широко поширені ацетатні тканини. Під час горіння оплавлятися бура крапля немов кипить, а якщо тканина загасити, тут же твердіє. Виділяється різкий кислий запах.
11
Спортивний одяг, плащі, купальники виготовляються з полікрілнітрільних волокон - нитрона, орлон, дрелона, вольфкрілона. Тканини з цих волокон спочатку плавляться, а потім швидко без залишку згоряють з яскравим полум'ям. Запаху при горінні не з'являється.